Visit Britain prognozuje silne ożywienie w wydatkach turystów przyjazdowych

fot. Marcin Nowak / unsplash

Visit Britain opublikowało prognozę dotyczącą turystyki przyjazdowej na rok 2023, która przewiduje silne ożywienie w wydatkach turystów zagranicznych. Według podanej analizy wydatki turystów przyjezdnych będą rosły szybciej niż liczba odwiedzających, przy czym wydatki te będą również wyższe w przeliczeniu na jedną podróż.

Ogólna prognoza przewiduje wydatki międzynarodowych gości w Wielkiej Brytanii w wysokości 29,5 miliarda funtów w 2023 r., co stanowi wzrost o 4 proc. w stosunku do najwyższych w historii wydatków, w których wyniosły 28,4 miliarda funtów w 2019 r. Patrząc na liczbę wizyt w Wielkiej Brytanii, prognozuje się 35,1 mln wizyt, 86 proc. z 40,9 mln w 2019 roku.

Visit Britain zaktualizowało również swoją prognozę na koniec roku 2022 do 29,7 mln przyjazdów do Wielkiej Brytanii, to 73 proc. z 2019 r., i wydatków w wysokości 25,9 mld funtów, co daje 91 proc. z 2019 r. Wynika to ze wzrostu wydatków zagranicznych gości w Wielkiej Brytanii w minionym roku oraz z wyższymi wydatkami na wizytę i dłuższymi pobytami.

“Naszym priorytetem było odbudowanie wartości międzynarodowych odwiedzających, więc bardzo zachęcające jest obserwowanie ciągłej silnej prognozy ożywienia w wydatkach, wspierającej miejsca pracy, małe firmy i lokalne gospodarki w całym kraju” – powiedziała Patricia Yates, dyrektor generalna Visit Britain.

Start nowej kampanii marketingowej

Visit Britain uruchamia również nową kampanię marketingową Great Britain, aby zwiększyć liczbę rezerwacji, inspirując turystów do “Patrzenia na rzeczy inaczej”, promując przy tym gościnność i podkreślać, że Wielka Brytania jest miejscem dynamicznym, integracyjnym i pełnym przygód.

Kampania obejmuje też najważniejsze wydarzenia w 2023 r., w tym koronację króla Karola III i organizację przez Liverpool Konkursu Piosenki Eurowizji w imieniu Ukrainy.

Badania przeprowadzone przez Visit Britain w 2022 roku wykazały, że odkrywanie historii i dziedzictwa Wielkiej Brytanii jest głównym motywatorem dla międzynarodowych podróżników chcących odwiedzić ten kraj w tym roku, a następnie odwiedzić jego tętniące życiem miasta. Badania wykazały również, że największym motywatorem dla odwiedzających globalnie w wyborze miejsca docelowego jest to, że oferuje ono “dobry stosunek jakości do ceny” i jest “przyjaznym miejscem do odwiedzenia”.

Turystyka przyjazdowa osiągnęła wartość ponad 28 miliardów funtów dla brytyjskiej gospodarki w 2019 roku, będąc trzecim największym eksporterem usług i ważną częścią brytyjskiego handlu.