Video Podcast Waszej Turystyki: odkrywamy smaki Mazowsza z Izabelą Stelmańską

W nowym odcinku Video Podcastu Waszej Turystyki rozmawiamy z Izabelą Stelmańską, zastępczynią dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim i odsłaniamy kulinarne bogactwa Mazowsza.

Zastanawiałeś się kiedyś, czy Mazowsze to tylko pyzy i zygmuntówka? Rozmowa z Izabelą Stelmańską, pokazuje, że to jedynie wierzchołek smakowego lodowca tego regionu.

Izabela Stelmańska podkreśla różnorodność kulinarną Mazowsza, podążając za nią przez subregiony etnograficzne, od Podlasia po Kurpie. Wspomina też o unikalnych przysmakach, jak fafernuchy, wytrawne ciasteczka z marchwi, typowe dla północnej części Mazowsza.

Nie brakuje także rozmów o tradycyjnych produktach, jak jabłka czy truskawki, które nie tylko kuszą smakiem, ale także stanowią ważny element turystycznej oferty Mazowsza.

Ale to nie koniec, podcast odsłania także tajemnice kulinarnych szlaków Mazowsza, od pałacowej kuchni po dawne tradycje piwowarskie. Na Mazowszu wciąż powstają domowe piwa według starych receptur.