Udany rok 2013 dla słowackiego Liptowa

archiwum SACR

W 2013 roku wyniki turystyki przyjazdowej na Litowie na Słowacji były tak dobre, jak w najbardziej udanym do tej pory, roku 20008. Region odwiedziło w ubiegłym roku ponad 472 tysiące turystów, co oznacza 14,6 proc. wzrost w stosunku roku 2012.

Co piąty turysta odwiedzający Słowację zawitał do województwa żylińskiego, z tego więcej niż połowa spędzała czas na Liptowie. Turyści na Liptowie wydali o 16,5 proc. więcej pieniędzy niż rok wcześniej.

Przewodniczący rady nadzorczej regionalnej organizacji ruchu turystycznego (OOCR) REGION LITOV Alexander Slafkovský powiedział: “Te liczby pokazują, że inwestycje jakie poczyniliśmy w ciągu całego roku opłacają się, podobnie jak skupienie się na turystyce aktywnej. Sprzyjał nam też długi sezon narciarski oraz udane lato.”

Hotelarze zanotowali w ubiegłym roku 10,3 proc. wzrost zarejestrowanych sprzedanych noclegów. Sprzedano bowiem 1 382 106 noclegów. Natomiast średnia długość pobytu na Litowie spadła do poniżej trzech dni.

Dyrektorka OOCR REGION LIPTOV Darina Bartková powiedziała: “Goście przyjeżdżają do nas na krósze niż tydzień pobyt ,ale za to wracają częściej. Wierzymy, że dzięki innowacyjnemu projektowi karty Liptov Region Card, klienci będą wydłużać swoje pobyty na Liptowie. Musimy ich motywować do tego bezpłatna kartą uprawniającą do wielu zniżek i innych korzyści.”