Ubezpieczenie narciarskie – zakres, wyłączenia odpowiedzialności i cena

mat.pras

Zbliża się sezon narciarski. Wybierając się na stok warto zadbać nie tylko o sprzęt, ale również polisę zdrowotną. Jakie ubezpieczenie na wyjazd na narty? Warto kupić polisę narciarską, która ochroni nasze zdrowie oraz zapewni zwrot kosztów na wypadek zniszczenia lub kradzieży sprzętu narciarskiego. Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie na narty – zakres polisy

Wybierając się na urlop warto zadbać nie tylko o dobry nocleg czy samopoczucie, ale także o ubezpieczenie. Polisę zdrowotną możemy zakupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym i objąć nią całą naszą rodzinę. Jak zabezpieczyć sprzęt sportowy na zimowy wyjazd? Możemy sięgnąć po ubezpieczenie turystyczne dostępne np. w https://ocenapolis.pl/ubezpieczenie/ubezpieczenie-turystyczne, które obejmuje nie tylko ochronę naszego zdrowia, ale także nart, deski snowboardowej czy innych przedmiotów. Zakres ubezpieczenia na narty różni się w zależności od ubezpieczalni. Warto jednak pamiętać, że dobra polisa narciarska powinna obejmować:

 • bardzo wysoki limit kosztów leczenia;
 • wsparcie assistance;
 • dostęp do wielu placówek medycznych na terenie Polski czy całego świata;
 • ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu narciarskiego;
 • transport z miejsca zdarzenia do określonych placówek medycznych;
 • ochronę na wypadek niespodziewanych zdarzeń podczas jazdy na oznakowanych czy nieoznakowanych stokach;
 • zwrot kosztów leczenia na wypadek uszkodzenia ciała podczas zimowego wyjazdu.

Coraz częściej na narty jeździmy za granicę. Dobrze, aby nasze ubezpieczenie narciarskie obejmowało darmowy transport medyczny do szpitala helikopterem czy ambulansem, a także transport z zagranicy do Polski. Bardzo ważnym składnikiem ubezpieczenia narciarskiego jest OC w życiu prywatnym. Może się przecież zdarzyć, że na stoku wjedziemy w inną osobę wyrządzając jej krzywdę. Dzięki tej polisie poszkodowany otrzyma odszkodowanie.

Polisa narciarska – wyłączenia odpowiedzialności

Narciarstwo czy snowboard to dyscypliny kontuzjogenne. Ubezpieczenie narciarskie jest więc podstawową polisą, którą warto mieć na sportowy wyjazd. Musimy jednak pamiętać o wyłączeniach odpowiedzialności, które dotyczą polisy narciarskiej. Sięgając po ubezpieczenie na narty nie będziemy chronieni w przypadku:

 • jazdy po nieoznakowanych szlakach (chyba, że sięgniemy po pełny pakiet, który obejmuje ochronę w przypadku jazdy poza wyznaczoną trasą);
 • jazdy bez kasku;
 • jazdy pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Przez wyjazdem na narty warto zapoznać się z zakresem ubezpieczenia oraz wyłączeniem odpowiedzialności w przypadku dostępnych polis. W ten sposób kupując ubezpieczenie narciarskie będziemy mieli pewność, że zapewnia nam ono kompleksową ochronę.

Jakie ubezpieczenie na narty?

Wybór ubezpieczenia może wydawać się trudny. Warto jest zatem wcześniej określić nasze oczekiwania, a także możliwości finansowe. W prawidłowym doborze ubezpieczenia narciarskiego pomoże nam analiza dostępnych na rynku ofert. Jakie ubezpieczenie na narty? Takie, które zapewni nam pełną ochronę podczas zimowego wyjazdu. Pamiętajmy, że możemy osobno ubezpieczyć nasze zdrowie oraz sprzęt. Istnieje możliwość zakupienia polisy samochodowej, która zawiera ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie narciarskie. Większość polis swoim zakresem obejmuje także najbliższych osoby ubezpieczonej. Jeśli nadal zastanawiamy się, jakie ubezpieczenie na narty wybrać, warto skonsultować swoją podróż z ubezpieczycielem. Pomoże on nam dobrać odpowiednią ofertę do celu oraz długości wyjazdu.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na narty?

Jeśli wiemy już, co wziąć na narty, gdzie najtaniej kupić karnet narciarski oraz skąd wziąć polisę zdrowotną wraz z ochroną sprzętu, warto zapytać o koszt ubezpieczenia. Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd na narty? Na koszt polisy narciarskiej ma wpływ kilka czynników. Są to:

 • zakres ubezpieczenia;
 • polityka towarzystwa ubezpieczeniowego;
 • wiek osoby sięgającej po polisę;
 • kraj docelowy wyjazdu (ubezpieczenie zagraniczne jest droższe);
 • ilość osób, która ma zostać objęta ochroną.

Podstawowa polisa turystyczna, która gwarantuje ubezpieczenie na narty, kosztuje ok. 3,50 zł za dzień. Miesięczny koszt ubezpieczenia narciarskiego wynosi ok. 100 zł. Koszty leczenia przy polisie narciarskiej sięgają ok. 200 000 – 250 000 zł. Najwygodniej i najszybciej jest kupić ubezpieczenie na narty online. Przy wyborze polisy będziemy musieli określić:

 • kontynent oraz kraj wyjazdu;
 • długość naszego pobytu;
 • cel wyjazdu, np. narciarstwo;
 • ilość osób, która z nami podróżuje.

W ten sposób otrzymamy ofertę pasującą do naszych oczekiwań wraz z ceną pakietu. Pamiętajmy, że ubezpieczenie sportowe na zagraniczny wyjazd jest znacznie droższe. Warto jednak po nie sięgnąć, ponieważ popularna wśród turystów karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie zapewni nam m.in. zwrotu kosztów ratownictwa medycznego, które są bardzo wysokie.