Zima Sölden zaczyna się za 10 dni

archiwum austriainfo

Zima w tyrolskiej dolinie Ötztal zaczyna się tradycyjnie w październiku. Na rozpoczęcie Pucharu Świata Audi FIS w narciarstwie alpejskim w dniach 21-23 października do Sölden zjeżdżają gwiazdy tej dyscypliny (panie: start w sobotę o 10:00 i 13:00; panowie: w niedzielę o 10:00 i 13:00).

W Obergurgl-Hochgurgl w dniach 17-26 listopada odbywa się „najwyżej położone otwarcie sezonu w Alpach”. Poza wydarzeniami muzycznymi w schroniskach i imprezami w „Pałacu Zimowym” narciarzy przyciągają naturalnie doskonale naśnieżone trasy w górnej części Ötztal. Atrakcyjna oferta specjalna na otwarcie sezonu obejmuje obniżki cen karnetów, wypożyczenia nart i wstępu do muzeum motocykli w Top Mountain Crosspoint.
W dniach 16-24 grudnia na otwarcie sezonu zimowego zaprasza Skigebiet Hochoetz. W położonym w dolnej części Ötztal na wysokości ponad 2000 m Skigebiet Hochoetz szczególnie dobrze czują się rodziny i początkujący narciarze. Dodatkowym magnesem są oferty na otwarcie sezonu, np. NIMM 1+1 (2 dni jazdy na nartach w cenie jednego), Happy Family (bezpłatny kurs dla dzieci lub opieka nad dziećmi), a także korzystne cenowo kursy narciarstwa i stawki za wynajem sprzętu.

Sölden Party w strefie imprezowej Fun-Zone na Giggijoch na wysokości 2300 m.

26 listopada i 10 grudnia po raz pierwszy gości rozgrzeją muzyka grana na żywo oraz najlepsi DJ-e. W okresie od 6 stycznia do 31 marca 2017 r. impreza Sölden Party odbywać się będzie w każdy piątek od 14:00 do 16:30. Spragnieni tańca goście zapełniają strefę Fun-Zone także podczas imprez Electric Mountain, które regularnie przyciągają na śnieżną scenę na Giggijoch największe gwiazdy muzyki electro dance (terminy: 3 grudnia, 20 stycznia, 17 lutego, 17 marca 2017 r.).
Jaka gwiazda przyjedzie 28 grudnia na imprezę przedsylwestrową Electric Mountain? Jej nazwisko zostanie ogłoszone w odpowiednim terminie, ale na pewno na scenie w strefie Fun-Zone pojawi się ktoś wyjątkowy. W poprzednich latach dla zgromadzonych gości grali np. Cro, Robin Schulz i Felix Jaehn.
Już szósty raz ukoronowaniem imprez będzie festiwal Electric Mountain, który odbędzie się 6 i 7 kwietnia 2017 r. Na te dwa dni Sölden zmieni się w magnes tak dla mistrzów konsolety, jak i dla fanów przybywających tu na najwyższej próby imprezowy maraton (lista zaproszonych gwiazd nie została jeszcze ogłoszona). Gościom z ważnym karnetem narciarskim wstęp na koncerty przysługuje za darmo – to pozwala korzystać jednocześnie z wszystkich zalet Sölden.
Ważnym terminem dla homoseksualnych pasjonatów sportów zimowych z całej Europy jest Gay Snowhappening, który odbędzie się od 25 marca do 1 kwietnia 2017 r. Przez cały gorący tydzień wszystko w Sölden kręcić się będzie wokół nart, flirtów i imprez après ski oraz koncertów najlepszych międzynarodowych DJ-ów.