Turystyka przygodowa i ekologiczna w Dubaju

VisitHatta

Hatta, śródlądowa enklawa emiratu Dubaju, ma nową ofertę dla turystów szukających przygód i przeżyć oraz dla tych, którzy lubią wypoczywać na łonie natury. Można nocować w luksusowym schronisku, zjeżdżać na linie, uprawiać zorbing, skoki spadochronowe i inne sporty dostarczające silnych wrażeń.

Deweloper Meraas, 30 października 2018 r. otworzył w Hatta, śródlądowej enklawie emiratu Dubaju oddalonej od niego o 130 km, kolejne atrakcje dla ekoturystów. Między innymi jest to Hatta Wadi Hub – centrum sportowo-coachingowe oraz Hatta Drop-in, czyli pierwszy w Azji park zjeżdżalni i skoczni wodnych. Odwiedzający będą mogli zatrzymać się w schroniskach Hatta Damani, przyczepach Hatta Sedr oraz na kempingach Hatta i Hatta Caravan Park. 

“Zgodnie z wytycznymi Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA, Meraas przebudowuje ten region, aby zaoferować odwiedzającym możliwość doświadczenia autentycznej kultury ZEA i obcowania z naturalnym, wiejskim krajobrazem. Ponadto nasze projekty umocnią pozycję Hatta jako wiodącego ośrodka dla ekoturystyki w tej części świata. Ważna jest też dla nas edukacja przyrodnicza i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród przyjezdnych” – powiedział prezes grupy Meraas – Abdulla Al Habbai.

Przygoda w Hatta Wadi Hub

Hatta Wadi Hub jest miejscem, w którym każdy miłośnik przygód i aktywnego spędzana czasu, znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą skorzystać zarówno z oferty płatnej jak i darmowej, począwszy od coachingu i wypożyczania rowerów górskich (MTB), aż po strzelanie z procy, rzucanie toporem, łucznictwo, skoki spadochronowe, ścianki wspinaczkowe czy trampoliny dla dzieci i dorosłych. Ośrodek organizuje także spływy kajakowe oraz wycieczki po regionie.

W Hatta powstało także wyspecjalizowane centrum zorbingowe dla dorosłych i dzieci – Hatta Zorbing (zorbing jest to sport, w którym uczestnik wchodzi to dużej przezroczystej kuli, i będąc w środku, turla się z górki).

Dla miłośników pieszych wędrówek biuro Hatta Adventures organizuje wycieczki po malowniczych zakątkach parku narodowego. Podczas wycieczki, turyści mogą skosztować regionalnych produktów i potraw, sprzedawanych przez lokalnych przedsiębiorców z Hatta.

Noclegi blisko natury

Podróżnicy, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta mają do dyspozycji schroniska Hatta Damani i przyczepy Hatta Sedr Trailers, położone w malowniczym otoczeniu przyrody. Hatta Damani Lodges oferuje trzy różne typy zakwaterowania, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Znajdują się one w bliskim sąsiedztwie Hatta Wadi Hub, dzięki czemu wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Z kolei turyści decydujący się na nocleg w ekskluzywnych przyczepach Hatta Sedr Trailers mają do swojej dyspozycji jeszcze obiekt gastronomiczny, prywatny taras, miejsce na ognisko i sprzęt do grillowania. Z przyczep roztacza się niezapomniany widok na urokliwe brzegi Tamy Hatta.

Projekty przyszłości

Najnowszą atrakcją zaproponowaną przez Meraas będzie Riad Hatta czyli hotel butikowy (obecnie w fazie projektowania). Ma dostarczyć autentycznych doznań oraz możliwości obcowania z lokalnym dziedzictwem. Dla twórców ważne jest, aby każdy gość, który zatrzyma się w hotelu poczuł sielankową, domową atmosferę miejsca. Przestronne pokoje z widokiem na wewnętrzne ogrody, prywatne małe baseny, restauracje serwujące dania kuchni lokalnej oraz spa i łaźnia turecka – to tylko kilka z hotelowych udogodnień.

Meraas współpracuje również z władzami Dubaju przy kilku innych projektach. Wspólnie rewitalizują zabytkową wioskę, tak by jeszcze mocnej podkreślić lokalne dziedzictwo i tradycje oraz wesprzeć rynek lokalnych przedsiębiorców w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej i uzyskaniu zrównoważonego źródła dochodów. Razem także opracowują plan ochrony akwenów wodnych. Główną ideą, która przyświeca realizowanym projektom jest utrzymanie środowiska przyrodniczego w stanie nienaruszonym, ochrona lokalnego ekosystemu oraz angażowanie lokalnej społeczności.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.visithatta.com