Turismo de Portugal: odkrywajcie Portugalię dzięki książkom

Zmiana logotypu VisitPortugal
Read Portugal

Turismo de Portugal zachęca Portugalczyków i cudzoziemców do odkrywania Portugalii dzięki książkom. Zaprasza do poznawania miast, wiosek, wybrzeża oceanu, rzek i gór dzięki historiom i słowom zapisanym przez pisarzy i poetów.

Jak głosi komuniakt organizacji odpowiedzialnej za promocję – To czas, aby przeczytać kolejny rozdział o Najlepszym Kierunku Turystycznym Świata. To czas na #ReadPortugal.

Dzięki tej kampanii Turismo de Portugal pragnie wspierać osoby znajdujące się w domowej izolacji, pobudzać marzenia i nadzieję, podobnie jak w kampanii #CantSkipHope, zapoczątkowanej 20 marca. W tej chwili to zaproszenie, aby zostać w domu, czytać i szukać inspiracji w książkach, aby później zobaczyć na własne oczy miejsca w Portugalii opisywane przez pisarzy i poetów.

Pierwszy film łączy cytaty Fernando Pessoa, Luís de Camões, Florbela Espanca, Eça de Queiroz, Sofia de Mello Breyner i José Saramago a litery tworzą pejzaże Portugalii. Kraj ten związany jest mocno ze słowami swoich twórców a słowa stanowią paszport do odwiedzenia Portugalii, w późniejszym czasie.

Kampania będzie miała kolejne odsłony. Pojawią się w nich cytaty innych pisarzy i poetów, portugalskich i zagranicznych, którzy szukali inspiracji w Portugalii. A teraz, bardziej niż kiedykolwiek, są inspiracją do odwiedzenia Portugalii, siedząc wciąż w domu.

Dzięki kreatywności firmy Partners, kampania będzie miała kolejne odsłony jeszcze w tym roku. Liczymy na współpracę wielu osób, którym bliskie są literatura, poezja i podróże.

#ReadPortugal
#CantSkipHope