Tunezja wprowadzi jesienią narodowy znak jakości

archiwum ONTT

Cały czas wzmacniamy kontrolę jakości i bezpieczeństwa – napisała w liście do dziennikarzy minister turystyki Tunezji, Amel Karboul. Poniżej treść listu.

Szanowni Państwo,
Na początku okresu letniego, mam przyjemność przekazać Państwu kilka informacji o swoim kraju mając nadzieję, że niektórzy z Was wybrali Tunezję, jako miejsce swoich wakacji, po to, aby skorzystać ze słońca i naładować baterie przed powrotem do pracy.
Implementacja strategii „Wizja 3 +1″ przebiega sprawnie [strategia ta opiera się na 3 podstawowych osiach : dywersyfikacja oferty i regionów, jakość i edukacja, tworzenie marki oraz modernizacja sektora], a obecnie zabieramy się do tego między innymi, aby we wrześniu wprowadzić narodowy znak jakości, zorganizować Obserwatorium ds. Turystyki oraz wcielić w życie strategię cyfrową.
Co do planowanych wydarzeń, to warto wiedzieć, że na Djerbie we wrześniu planowana jest organizacja festiwalu „Djerba Urban Drif” – światowego centrum kreatywności. Artyści tacy jak Obey, elSeed, knowHope oraz Inti pracują bez wytchnienia nad tym projektem.
Ponadto, w ramach promocji naszego kraju, cały czas wzmacniamy kontrolę jakości i bezpieczeństwa. Tunezja przygotowuje się do pełnego sezonu, w trakcie którego odbędzie się wiele festiwali na terenie całego kraju, oraz do przyjęcia ponad dwóch milionów turystów w miesiącach lipiec-sierpień.
Gotowy jest też kalendarz polityczny kraju, 26 października br. odbędą się wybory parlamentarne, natomiast prezydenckie już pod koniec 2014 roku. Tunezja zmierza do demokracji z pełnym spokojem i zaufaniem.
Pozdrawiam serdecznie,
Amel Karboul
Minister Turystyki Tunezji”

Amel Karboul, lat 40, absolwentka studiów magisterskich w dziedzinie mechaniki na Uniwersytecie w Karlsruhe w Niemczech, obecnie doktoryzuje się w coachingu i mentoringu na Uniwersytecie Oxford Brookes w Wielkiej Brytanii. Od lipca 2007 jest założycielką oraz prezesem firmy „Change, Leadership & Partners” z siedzibą w Kolonii w Niemczech, z biurami w Londynie oraz Tunisie. Jest międzynarodową konsultantką w zakresie przywództwa, coachingu, team-building i innowacyjności. Poza arabskim i francuskim, mówi biegle po angielsku i niemiecku. Funkcję Ministra Turystyki Tunezji pełni od 29 stycznia 2014 r.