Tunezja bez testów dla Polaków lecących z biurami podróży

Tunezja bez testów dla Polaków
Jeden z hoteli tunezyjskich/fot. AG

Długo oczekiwana decyzja wreszcie zapadła – rząd tunezyjski postanowił, że polscy turyści latający do Tunezji z biurami podróży, mogą przekraczać granice tego kraju bez konieczności przedstawienia zaświadczenia nie starsze niż 72 godziny z negatywnym wynikiem na obecność wirusa w organiźmie.

Poinformował o tym media Ahmed Meddeb, dyrektor warszawskiego biura Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki. W krótkim mailu napisał: “Mam wielką przyjemność poinformować Was,  że decyzją rady ministrów, przy aprobacie ministerstwa zdrowia Tunezji, zezwolono wyjątkowo polskim turystom (wykupującym pakiety wakacyjne) na wjazd w granice Tunezji bez obowiązku okazania negatywnego testu PCR, a także o cofnięciu wszelkich innych ograniczeń.”

Wyjątkowość potraktowania polskich turystów polega na tym, że Polska wciąż znajduje się na “pomarańczowej liście” krajów i do tej pory turyści z tych krajów musieli przedstawić zaświadczenie zaświadczenie nie starsze niż 72 godziny z negatywnym wynikiem na obecność wirusa w organiźmie. Polacy wyjeżdżający z biurami podróży zostali potraktowani zaś, jak obywatele krajów z “zielonej listy”. Okazywanie wyników testów nadal obowiązuje Polaków udających się do Tunezji indywidualnie.

Przypomnijmy, że 28 lipca rząd polski zniósł zakaz lotów z lotnisk polskich m.in. do Tunezji. Jednak obowiązkowe testy podrażały ewentualne wycieczki do tego kraju o kilkaset złotych od osoby.

Turyści z 44 krajów mogą wjechać do Tunezji bez testów. Polacy nie

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center