Trzy nowości w rozkładzie lotów z Wrocławia

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W rozkładzie lotów na lato 2016 r. pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji blisko 60 połączeń, w tym trzy nowości: Birmangham, Wenecję-Treviso oraz Radom. Rejsy do Wenecji rusza 1 czerwca i odbywać się będą dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele).

Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław, powiedział: „Kierunki włoskie, podobnie jak wszystkie południowe, cieszą się dużą popularnością. Wenecja doskonale uzupełnia ofertę w tym segmencie. Jej walorów turystycznych nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten kierunek może powtórzyć sukces wprowadzonego zimą połączenia na Teneryfę.”

W letnim rozkładzie wracają kirunki obsługiwane przez tanich przewoźników – Alicante, Malaga, Malta oraz Kreta (Chania).
W sumie przewoźnicy niskokosztowi oferować będą w rozkładzie letnim 28 połączeń z Wrocławia.
W letnim rozkładzie od 18 kwietnia pojawi się Radom, samoloty Sprint Air latały będą we wtorki i czwartki. Więcej będzie też lotów na trasie do Warszawy Modlin (dojdą połączenia w sobotę i niedzielę
Dodatkowe połączenia zostaną także uruchomione do Frankfurtu, Monachium i Kopenhagi.

Jarosław Sztucki, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, skomentował: „Przewoźnicy reagują na zwiększającą się popularność połączeń do dużych hubów. Obserwujemy przy tym, że coraz więcej pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta z przesiadek na trasach transkontynentalnych, przede wszystkim do Stanów Zjednoczonych i metropolii azjatyckich.”

Jeśli chodzi o połączenia czarterowe to z Wrocławia będzie można polecieć do 25 kierunków.

Michał Kozak, menedżer rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „Hiszpania, Portugalia, a także Grecja i Bułgaria cieszą się obecnie największą popularnością wśród podróżnych wrocławskiego lotniska. To sprawdzone kierunki, oferujące relaks i wypoczynek, atrakcje dla aktywnych, zabytki i specjały lokalnych kuchni.”