Travelplanet.pl rozwija sprzedaż w kanale franczyzowym. Podsumowanie roku i nagrody dla najlepszych na gali Top of the Top 2023

fot. Travelplanet.pl

Partnerzy franczyzowi Travelplanet.pl w 2023 roku zwiększyli swe przychody o 43 proc. Multiagent turystyczny planuje dynamiczny rozwój sieci.

Salony franczyzowe sprzedawały wycieczki droższe od przeciętnej wartości rezerwacji ogółem w Travelplanet.pl – to blisko 9,1 tys. zł wobec ok. 7750 zł. W 96 salonach franczyzowych turyści znacznie chętniej dokupowali również dodatkowe polisy ubezpieczeniowe.

Gala najlepszych

Takie dane zaprezentowano na konferencji i gali Top of the Top 2023, zorganizowanej 20 i 21 marca w Zakopanem. W uroczystości oprócz franczyzobiorców uczestniczyli partnerzy biznesowi multiagenta: AXA, JoinUP! DER Tour Polska i TOP Touristik.

Najlepszych franczyzobiorców uhonorowano statuetkami i nagrodami w kategoriach transakcja roku, odkrycie roku, ekspansja, sprzedaż wycieczek, średnia wartość rezerwacji, sprzedaż zagranicznych touroperatorów, dynamiczny rozwój, sprzedaż polis i konwersja polis.

Więcej nowych salonów

Od 15 marca sieć Travelplanet.pl liczy 100 punktów franczyzowych. Działają w 77 miastach i miasteczkach Polski. I planuje otwieranie kolejnych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju sieci franczyzowej Travelplanet.pl oraz z wyników sprzedażowych. W ubiegłym roku, po okresie zmian zapoczątkowanych po pandemii covid-19, dokonała się transformacja sieci naziemnej w oparciu o nową umowę i operacyjne zasady działania” – mówi Radosław Damasiewicz, prezes Travelplanet.pl.

Z etapu reorganizacji sieć przechodzi to fazy wzrostu.

„Fundamenty są solidne i sprawdzone w boju świetnego sezonu 2023. Za to właśnie oraz za podążanie za wspólną wizją chcieliśmy podziękować naszym Partnerom podczas gali Top of the Top” – podkreśla prezes Damasiewicz.

Zagraniczne oferty i najwyższe prowizje

Travelplanet.pl otwiera salony franczyzowe, których potencjał wskazuje na możliwość wygenerowania minimum 1 mln złotych obrotu na sprzedaży wycieczek w pierwszym roku działalności. W ubiegłym roku najlepsze salony franczyzowe przekroczyły istotnie pozom 10 mln zł.

„Oferujemy dziś najlepsze warunki finansowe wśród multiagentów, atrakcyjny model sprzyjający zwiększaniu przychodów oraz pewien zakres swobody działania. Wierzymy, że wymaga tego sprzedaż produktów turystycznych, szczególnie na rynkach lokalnych i w bezpośrednim kontakcie. Nasza oferta jest bezwzględnie najszersza na rynku, sprzedajemy wycieczki TUI oraz kilkunastu niemieckich biur. Zamierzamy wykorzystywać tę dużą przewagę do rozszerzenia sieci” – zauważa Radosław Damasiewicz.

„Zanim podejmiemy decyzję o otwarciu salonu, dokładnie analizujemy najbliższe otoczenie planowanej do otwarcia placówki. Potwierdzamy u touroperatorów zgody na prowadzenie sprzedaży. Potencjalny franczyzobiorca otrzymuje od nas kompletną informację i dopiero na jej podstawie podejmujemy wspólnie decyzję o otwarciu salonu. Franczyzobiorca ma wyłączność terytorialną, dostęp do ofert zagranicznych touroperatorów” – dodaje dyrektor działu franczyz Grzegorz Chabior.

Jeden adres dla kilkudziesięciu biur podróży

Travelplanet.pl to wiodący na rodzimym rynku agent turystyczny, świadczący usługi od 23 lat. Jest częścią grupy Invia, największego w Europie sprzedawcy ofert wakacji online, zrzeszającego największych multiagentów w Centralnej Europie, sprzedających wakacje zorganizowane. Firma jest członkiem Polskiej Izby Turystyki i działa na polskim rynku od 2001 roku. W jednym miejscu Klienci mogą porównywać i wybierać wyjazdy od wszystkich czołowych organizatorów, zarówno polskich jak i niemieckich – łącznie to ponad 60 biur podróży.