Travel Advance będzie odpowiadać za promocję Madery w Polsce

Funchal /fot. Francisco Correia

Agencja zajmująca się promocją kierunków – Travel Advance od marca 2023 roku rozpoczęła współpracę z Biurem Promocji Turystyki Madery. Zakres partnerstwa będzie obejmował m.in. relacje z polskimi mediami.

Travel Advance wesprze działania promocyjne Madeira Promotion Bureau na polskim rynku. Głównym celem kooperacji jest zwiększenie liczby turystów z Polski odwiedzających archipelag Madery. Do zakresu zadań agencji będzie należało prezentowanie walorów i atrakcji turystycznych archipelagu, a także jego promocja jako miejsca wypoczynkowego dla osób aktywnych oraz dla rodzin z dziećmi.

Polska w czołówce wiodących rynków źródłowych

Madera to archipelag Portugalii z 250 tys. mieszkańców, znajduje się 600 km od wybrzeża Maroka i 1000 km od Lizbony. Składa się z dwóch głównych wysp Madery i Porto Santo oraz dwóch grup mniejszych wysp Ilhas Desertas (Wyspy Bezludne) i Ilhas Selvagens (Dzikie Wyspy). Funchal jego stolica, jest dostępna w ciągu 5,5 godzin bezpośredniego lotu z Warszawy, Katowic i Poznania. Już teraz wyspy są chętnie odwiedzane przez polskich turystów, którzy znajdują się w czołówce pięciu wiodących rynków źródłowych.