TOP Touristik coraz silniejszy w Polsce

Niemiecka marka obecna na polskim rynku od 2015 roku z optymizmem patrzy na przyszły rok, licząc na jeszcze większe wzrosty sprzedaży. Oferta Lato 2020 jest już dostępna, przy czym zwiększona została liczba połączeń obsługiwanych przez tanie linie – touroperator stawia na pakiety dynamiczne.

W ubiegłym roku TOP Touristik obsłużył w Polsce ok. 10 tys. klientów i ma nadzieję, że w 2019 przekroczyć barierę 15 tys. klientów. Jeden z dwudziestu największych touroperatorów w Polsce w przyszłym roku chce zwiększyć zasięg rozpoznawalności marki TOP Touristik. Optymistyczne prognozy na 2020 daje obserwacja przedsprzedaży oferty na przyszłoroczne lato – widać znaczny wzrost liczby rezerwacji, na poziomie podobnym do ubiegłorocznego.

Więcej egzotyki

W sezonie 2020 TOP Touristik zwiększył produkt na rynku egzotycznym – głównie w Tajlandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zauważył duże zainteresowanie tym kierunkiem wśród klientów i otrzymuje atrakcyjne ceny od kontrahentów.

Touroperator stawia w dużej mierze na pakiety dynamiczne. Zwiększona została siatka połączeń z polskich lotnisk, w tym przede wszystkim tych dostępnych z Warszawy, Katowic i Krakowa, obsługiwanych przez Ryanair i WizzAir.

Prawdziwe dynamiczne pakietowanie

„Znajomość dynamicznego pakietowania sukcesywnie się zwiększa, duża liczba agentów turystycznych przekonuje się do tego typu rozwiązania na polskim rynku. Jest to jeszcze dość “specyficzne” pojęcie w żargonie turystycznym, jednak zaznajomienie się z produktem daje agentom szerokie możliwości podczas prezentacji oferty. Mają możliwość wyboru niestandardowej liczby dni pobytu dla klientów, mogą również wybierać spośród wielu lotnisk w Polsce, jak i za granicą. Możemy zauważyć, że duży touroperatorze w Polsce również zaczynają bratać się z dynamicznym pakietowaniem” – tłumaczy dr Daniel Esavandi – jeden z założycieli i CEO TOP Touristik.

Dynamiczne pakietowanie wymaga specjalistycznych narzędzi rezerwacyjnych, a takimi nie posługuje się wiele firm na polskim rynku. To jeden z powodów, dla których TOP Touristik bardzo szybko zyskał w Polsce popularność – przeniósł sprawdzone w Niemczech rozwiązania technologiczne. Firma już w 2018 roku została uznana za 19. największego touroperatora w Polsce (ranking Wiadomości Turystycznych Touroperatorzy 2018). Celem na polskim rynku jest wejście do pierwszej dziesiątki.

Cel: 10 tys. hoteli

TOP Touristik założyła w 2015 roku grupa niemieckich inwestorów, z wieloletnim doświadczeniem w projektach turystycznych na rynku niemieckim. Korzysta z 15-letniego doświadczenia w pakietowaniu dynamicznym oraz ze współpracy z wysokiej jakości globalnymi kontrahentami na całym świecie.

W ofercie firmy znajduje się ponad 3 tys. hoteli na całym świecie. Do głównych kierunków produktu należą: Hiszpania, Malta i Cypr. Planuje zwiększyć liczbę kierunków oraz liczbę hoteli do 10 tys. hoteli, aby zwiększyć opcje wyboru oferty dla agentów turystycznych i ich klientów.

„Cały czas udoskonalamy nasz produkt turystyczny i staramy się uruchamiać nowe kierunki dla naszych klientów, w tym roku nowościami w naszym portfolio są: Turcja, Egipt, Singapur i Wietnam. Wkrótce dołączymy do nich Stany Zjednoczone. Dajemy elastyczność w doborze terminu, długości pobytu, a także miejsca wylotu klientom” – mówi dr Daniel Esavandi.

Ceny w czasie rzeczywistym

Ceny ofert TOP Touristik są aktualizowane i obowiązują w momencie zakładania rezerwacji. Dzięki nowoczesnej technologii dynamicznego pakietowania, oferty są odświeżane 24h/7. Koszt rezerwacji jest potwierdzany niezwłocznie tego samego dnia we wszystkie dni robocze.

Zgodnie z prawem turystycznym obowiązującym w Polsce, touroperator posiada gwarancję ubezpieczeniową TU Europa, w wysokości 2,16 mln zł (dla organizatorów, którzy oferują pakiety turystyczne w oparciu o przeloty tanimi i regularnymi liniami lotniczymi oraz czarterami). TOP Touristik jest członkiem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki oraz Polskiej Izby Turystyki.

Materiał powstał we współpracy z marką TOP Touristik.