Tatry Mountain Resorts zamyka ośrodki i hotele w Tatrach

Logotyp TMR

Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts (TMR) ogłosiła, że do 6 listopada zamyka swoje stacje w Niżnych Tatrach i Tatrach Wysokich. Zamknięte będą wszystkie kolejki i wyciągi, hotele I sklepy należące do TMR.

Dušan Slavkovský, dyrektor ośrodka Vysoke Tatry powiedział: „Zdajemy sobie sprawę z wagi sytuacji i że tylko wspólne odpowiedzialne działania mogą jej zaradzić. By nie stwarzać okazji do dalszych zakażeń, zdecydowaliśmy o zamknięciu naszych ośrodków.”

Igor Mraz, szef ośrodków TMR na Liptowie, dodał: „Jest na smutno, bo turystyka jesienna jest niezmiernie popularna w naszych górach, ale na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych gości. Monitorujmy sytuację i w momencie poprawy od razu otworzymy ośrodki, hotele i kolejki górskie.”

W Tatrach Wysokich TMR zamyka kolejki i wyciągi w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokowcu, Szczyrbskim Jeziorze oraz hotele Grandhotel Praha, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS.

W Niżnych Tatrach, w Jasnej TMR zamyka wszystkie kolejki i wyciągi oraz hotele: Hotel Grand Jasná, Hotel Pošta, Tri studničky, Hotel Srdiečko, Hotel Rotunda.

Jeśli sytuacja ulegnie poprawie, hotele będą otwarte od 8 listopada, wyciągi kolejki od 6 listopada.

Tatry Mountain Resorts – zysk mimo koronawirusa