Tatry Mountain Resorts – przychody wyższe prawie o ¼

W pierwszym półroczu tego roku przychody słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts (TMR), właściciela stacji narciarskich w Tatrach Wysokich i w Jasnej pod Chopokiem, aquaparku Tatralandia oraz ośrodka w Szczyrku i Śląskiego Wesołego Miasteczka, wzrosły w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku o 23,4 proc. do 40,5 mln euro. Zysk operacyjny wzrósł o 38,9 proc., do 15,4 mln euro a zysk nett – wzrósł o 35,8 proc., do 3,8 mln euro.

Prezes zarządu TMR Bohus Hlavatý, powiedział: „Zima okazała się dla nas bardzo korzystna. W przeciwieństwie do zeszłorocznego sezonu, sprzyjały nam niskie temperatury i duże opady śniegu. Dzięki temu, nawet po Wielkanocy można było jeździć na nartach. W naszych ośrodkach w Tatrach Wysokich i w Niskich Tatrach zanotowaliśmy 21 proc. wzrost liczby gości. Szczytem był oczywiście Nowy Rok i Złoty Tydzień (po 6 stycznia – przyp. redakcji), mimo, że mniej w tym sezonie przyjechało turystów z krajów rosyjskojęzycznych. Ci ostatni zostali zastąpieni w przez gości z Polski i Czech. Warto też wspomnieć, że w ramach naszego programu lojalnościowego GoPass, trzykrotnie wzrosła liczba sprzedanych karnetów online.”

Segment górski i Aquapark zwiększyły swoje przychody o 29,1 proc., do 30,6 mln euro. W tym segment górski poprawił wyniki o 36,9 proc., Aquapark zmniejszył o minus 1,2 proc. Przychody z usług gastronomicznych wzrosły o 15,6 proc., ze sklepów i wypożyczalni sprzętu – o 35,1 proc.
W Tatrach Wysokich oraz w Jasnej w Niskich Tatrach, w obiektach TMR, turyści wykupili 1 089 000 noclegów (w ubiegłym sezonie – 899 tys.). W Szczyrku odnotowano ich 150 tys., zaś w Tatralanadii 223 tys. (o 6,3 proc. więcej niż przed rokiem).
Do końca roku, zarząd TMR oczekuje wzrostu przychodów o 10,3 proc., do 61,1 mln

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center