Tatry Mountain Resorts – przychody wyższe prawie o ¼

Trzy kwartały roku finansowego, który zaczął się 1 listopada 2014 roku, spółka słowacka Tatry Mountain Resorts (TMR), właściciel stacji narciarskich w Tatrach Wysokich i w Jasnej pod Chopokiem, aquaparku Tatralandia oraz ośrodka w Szczyrku i Śląskiego Wesołego Miasteczka, zakończyła wzrostem przychodów o 28 proc. Wyniosły one 53,4 mln euro 12,9 mln w III kwartale).

Bohuš Hlavatý, prezes zarządu TMR, powiedział: „Pozytywne wyniki dziewięciu miesięcy zawdzięczamy śnieżnej zimie i bardzo słonecznego lata – w odróżnieniu do zeszłej, kiepskiej zimy i chłodnego lata. Sezon zimowy był wyjątkowo długi i trwał praktycznie do maja. W trzecim kwartale odnotowaliśmy wzrost liczby gości zarówno w naszych hotelach, jak i w aquaparku.”

Od 1 listopada do końca lipca, w obiektach TMR nocowało 1,5 mln gości. W Tatrach Wysokich i w Jasnej ich liczba wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 12 miesięcy wcześniej, o 19,4 proc. Tatrzańskie ośrodki od początku maja do końca lipca, odwiedziło 295 tys. turystów czyli o 13,8 proc. więcej niż rok temu. A trzeba podkreślić, że ośrodek w Szczyrku, którego właścicielem jest TMR nie funkcjonował. Z kolei aquapark Tatralandia zanotował w ciągu wspomnianych dziewięciu miesięcy 10 proc. wzrost liczby gości a od początku maja do końca lipca było ich aż 221 tysięcy. W Śląskim Wesołym Miasteczku odnotowano do początku maja 61 tysięcy gości.