Targi w Wrocławiu – nowe miejsce, nowi wystawcy, nowe atrakcje

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego przeniosły się z zabytkowej Hali Stulecia na Stadion Wrocław. W tym roku odbędą się w dniach 1 – 3 marca.

Zapowiada się weekend pełen wrażeń, opowieści podróżnicych oraz konkursów z nagrodami.
Na Festiwal Podróżników organizatorzy zaprosili amatorów i wyczynowców, globtroterów w sile wieku, jak również tych najmłodszych. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata nadal pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą gościw najdalsze zakątki świata (Martynika, Indonezja, Madagaskar, Kuba, Meksyk, Singapur), pokażą nam miejsca w Europie, które stają się coraz bardziej popularne (Macedonia, Albania), opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce. I to wszystko w ciągu trzech dni!

Tegoroczny festiwal to również goście specjalni, których i w tym roku nie zabraknie. Pierwszym podróżnikiem jest Aleksander Lwow. Zaczynał od dolnośląskich gór, dotarł aż do najwyższych szczytów Ziemi, autor pierwszego polskiego wejścia na Pumori.

Festiwal Kulinarny przez lata stał się jednym z ulubionych wydarzeń towarzyszących MTT Wrocław. Produkty wystawców znikają ze stoisk w okamgnieniu, do degustacji ustawiają się długie kolejki, a gotowanie na żywo przyciąga rzesze wielbicieli nietypowych smaków.
Szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska odkryje przed gośćmizapomniane produkty i odtworzy dawne receptury.

Z kolei dzięki Outway Adventures, organizatorom wyjazdów w miejsca nieoczywiste, często trudno dostępne i wymagające, gdzie poza podziwianiem świata, będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Weekend należeć będzie do Julki Cymbaluk, Mateusza Zielonki i Martyny Chomackiej, którzy w sobotę zaprezentują potrawy oparte na produktach regionalnych i tradycyjnych, a w niedzielę zaskoczą wszystkich kuchniami świata.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Stoisko UMWD zgromadzi najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu, który jest przecież wyjątkowy i absolutnie piękny.

Strefa atrakcji to przede wszystkim miejsce dla najmłodszych, ale dorośli również znajdą tam coś dla siebie.

Stoisko Wioski Świata przeprowadzi warsztaty dotyczące archeologii i odkryć, dzieci będą mogły poznać codzienne życie w wiosce w głębi dżungli, poruszany będzie też problem dostępu do wody i edukacji. 

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie kolejny już raz zawita na MTT Wrocław. W strefie animacyjnej dzieci sprawdzą swoją zwinność, spryt i refleks. W strefie plastycznej będzie można wykonać kreatywne pamiątki i zabrać je do domu. Nie zabraknie także Koziołka Matołka.

Wrocławskie Kolejkowo, w którym świat jest 25 razy mniejszy od tego realnego. Na Stadionie Wrocław goście zobaczą makiety prezentujące kamienice wrocławskiego rynku, nasyp przy Bogusławskiego, Dworzec Świebodzki, stację na Brochowie, nieistniejącego już szkieletora, najsłynniejszy neon we Wrocławiu i wiele innych obiektów z Dolnego Śląska.

Wśród atrakcji pojawi się również Jurapark Krasiejów – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą warsztaty i szkolenia dla odwiedzających. W piątek szczególnie organizatorzy zapraszają przedstawicieli branży, dla których przygotowaliśmy spotkania ze specjalistami w dziedzinie prawa i turystyki. Wśród prelegentów pojawi się Fundacja Go’n’Act, która poruszy bardzo ważne tematy dotyczące odpowiedzialnej turystyki, wolontariatu zagranicznego w krajach globalnego Południa oraz formach niesienia pomocy za granicą. Dla uczniów i studentów przygotowano natomiast warsztaty o pracy w turystyce, które prowadzone będą przez trenerów Akademii Rainbow.

Na MTT Wrocław powraca również GoBlog. Spotkania dla blogerów i branży, podczas których będzie okazja poromawiać o wartości współpracy z twórcami internetowymi i przyszłości tego kierunku, jakości usług, etyce blogera i SEO oraz fotografii smartfonowej w podróży. Będzie to doskonała okazja dla wystawców i blogerów, aby spotkać się, wymienić pomysłami i rozpocząć wspólne działania.

Patronem medialnym MTT Wrocław jest portal WaszaTurystyka.pl