Tanie-Loty.pl: najchetniej latamy z Warszawy

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Trzy na cztery bilety sprzedały tanie linie. Najczęściej latamy do Londynu, ale rośnie znaczenie lotnisk regionalnych. Tak wynika z danych opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.

W listopadzie najwięcej biletów z wylotem z Polski kupiono z Lotniska Chopina – ponad 32 proc.. Na drugim miejscu jest Modlin (20 proc.), a na kolejnych lotniska gdańskie (13 proc.), krakowskie (11proc.) i wrocławskie (9 proc.).

Anna Pustizzi redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl, powiedziała: “Dane za listopad, podobnie jak za dwa poprzednie miesiące, pokazują, że w Polsce rośnie zainteresowanie regionalnymi lotniskami. Wynika to z faktu, że tanie linie stale poszerzają swoją ofertę z portów poza Warszawą. Dla pasażerów ważne są niskie ceny biletów i coraz lepszy dojazd.”

Ponad 75 proc. rezerwacji na tanie linie
W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair – ponad 43 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. Wiceliderem jest Wizz Air – 23 proc. rezerwacji. Łącznie bilety tanich linii w listopadzie kupiło 75 proc. podróżnych, o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim miesiącu.
Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT – 9 proc.. O ponad 2 punkty procentowe spadło zainteresowanie biletami Lufthansy, co może być związane z ostatnimi strajkami personelu tego przewoźnika.

Ranking miast
Londyn, już tradycyjnie, jest na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej wybieranych miast. 9 proc. klientów serwisu wybrało podróż na jedno z lotnisk w stolicy Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu listy najpopularniejszych kierunków plasuje się Warszawa (ponad 6 proc. wszystkich rezerwacji). Coraz większym powodzeniem cieszą się Hiszpania i Portugalia. Barcelona zajmuje w tym miesiącu czwarte miejsce pod względem liczby sprzedanych biletów. W pierwszej dziesiątce pojawiła się też Lizbona.

Anna Pustizzi dodała: “Ryanair przeniósł loty krajowe na Lotnisko Chopina bez zbytniej podwyżki cen biletów. Ten ruch zwiększył zainteresowanie lotami krajowymi. W ostatnim czasie przewoźnicy uruchomili nowe połączenia do Portugalii – do Lizbony oraz Porto. Te kierunki zdobywają coraz większą popularność, choć spośród połączeń na Półwysep Iberyjski liderem pozostaje Barcelona. Jesienią i zimą obserwujemy rosnącą sprzedaż biletów na kierunki południowe.”

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych w listopadzie, według liczby sprzedanych biletów:
Londyn 9,33 proc.
Warszawa 6,26 proc.
Rzym 3,75 proc.
Barcelona 2,44 proc.
Paryż 2,33 proc.
Bruksela 2,33 proc.
Eindhoven 1,80 proc.
Oslo 1,71 proc.
Mediolan 1,71 proc.
Lizbona 1,36 proc.