Szósta edycja Workshopu Europy Centralnej w Halle

AG

W dniach 16 i 17 października Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) powita na 6. Workshopie Europy Centralnej w Halle (Saale) 100 przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej. Uczestnicy, wśród nich 70 kupców oraz 27 przedstawicieli mediów, pochodzą z 14 środkowoeuropejskich krajów: Austrii, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Rosji i Ukrainy. Elementem kluczowym wydarzenia będą warsztaty w Wielkiej Sali hali wystawowej Händel-Halle, na których swoją aktualną ofertę przedstawi 30 niemieckich
przedsiębiorstw turystycznych. Będzie to wspaniała okazja do wymiany informacji i opinii na temat trendów, popytu klientów na poszczególnych rynkach i oferty turystycznej w Niemczech oraz platforma do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Program urozmaicą seminaria DZT dla niemieckich wystawców.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, powiedziała: „Workshop Europy Centralnej pełnił przez ostatnie 5 lat rolę ważnej platformy sprzedażowej i znacząco przyczynił się do pozyskiwania rynków Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej dla niemieckiego Incomingu. W okresie od stycznia do lipca br. odnotowano aż 6,9 mln noclegów gości przyjeżdżających do Niemiec z tego regionu.
Liczby przyjazdów z poszczególnych państw świadczą o ich ponadprzeciętnym wzroście na tle innych rynków europejskich: z Polski wzrost o 5 proc, z Czech o 5,9 proc, z Rumunii o 3,9 proc., z Chorwacji o 12 proc., zaś ze Słowacji i Ukrainy aż o 15 proc. W stosunku do roku poprzedniego. Chcemy ustabilizować, a nawet zwiększyć ten wzrost poprzez zdywersyfikowaną obsługę rynków”.

Stefan Voß, dyrektor organizacji Stadtmarketing Halle (Saale) GmbH, dodał: „Dzięki przyszłorocznemu jubileuszowi reformacji kraj związkowy Saksonia-Anhalt cieszy sIę bardzo dużym międzynarodowym zainteresowaniem. To dla nas, jako Gospodarzy Workshopu Europy gentralnej, bardzo dobra okazja, aby zaprezentować przedstawicielom branży atrakcyjność miasta Halle i naszego regionu.”

Jeszcze przed rozpoczęciem workshopu uczestnicy w ramach wycieczek pre-Convention mają możliwość zwiedzenia obiektów z listy światowego dziedzict wa UNESCO usytuowanych po drodze z Berlina przez Dessau i Wörlitz do Halle, a przedstawiciele mediów bliższe informacje o turystyce regionu otrzymają podczas wyjazdu trasą Naumburg – Querfurt – Eisleben.