Szlachetna paczka last minute od OSAT

Agenci zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Agentów Turystycznych wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. W kilka godzin zebrali ponad 10 tysięcy złotych na potrzeby jednej z rodzin.

Grudzień to czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. To również miesiąc wzmożonego niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Akcji tego typu wsparcia istnieje wiele, jedną z nich jest Szlachetna Paczka. Ostatnio w mediach pojawiały się informacje, że rodzin, które potrzebują pomocy jest jeszcze bardzo dużo.

Z tego też względu hasło rzucone wśród członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych nie przeszło bez echa. Tak naprawdę w 24 godziny udało się rzucić pomysł, zorganizować zbiórkę i wybrać rodzinę, której nasza pomoc będzie przekazana. Agenci z biur w całej Polsce przez kilka godzin przekazywali dobrowolne kwoty (nie mniejsze niż 100 zł). W ekspresowym tempie udało się zebrać ponad 10 tys. złotych. Sami chyba nie spodziewaliśmy się tak szybkiego odzewu, ale cieszy on ogromnie.

Marcin Wujec przekazał członkom stowarzyszenia poprzez OSAT-ową grupę na FB informację o tym, która rodzina zostanie obdarowana – jest nią pani Maria z mężem i trójką dzieci. W ankiecie przekazali informację, że najbardziej potrzebują ubrań dla dzieci, w szczególności butów, żywności trwałej i środków czystości. Agenci z okolic Warszawy zaangażowali się w samo tworzenie paczki.

Anna Michalec członek zarządu OSAT, powiedziała: „Ogromnie cieszymy się, że tak szybko udało się zorganizować naszą Szlachetną Paczkę Last Minute. Pięknie dziękujemy agentom, którzy otworzyli swoje serca na tę jakże ważną akcję świąteczną. Mamy nadzieję, że na twarzach obdarowanej rodziny w najbliższe święta pojawią się uśmiechy.”