Szef Światowej Organizacji Turystyki: turystyka otwiera serca i umysły

archiwum ITB

Rok 2017 jest Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Rozwoju, przypomniał Taleb Rifai.

Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), Taleb Rifai, podczas otwarcia targów turystycznych ITB w Berlinie, powiedział m.in.: “Żyjemy w najgorszych z czasów i w najlepszych z czasów. W czasach, kiedy co drugiego dnia budzimy się z poczuciem zagrożenia terroryzmem i rosnącęgo bezrobocia. W czasach izolacjonizmu i nieprzemyślanych zakazów podróżowania, które nie doprowadzają do zwiększonego bezpieczeństwa, ale powodują wzrost napięcia. Mimo wszystkich komplikacji, wyzwań, mimo aktów skierowanych przeciwko swobodzie podróżowania, siła turystyki pozwala na światło w ciemnościach.”

Taleb Rifai przypomniał również, że Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Rozwoju i jest to wielkie uznanie dla potencjalnego wkładu turystyki w postęp społeczny, wzajemne zrozumienie, spokój i bezpieczeństwo. Uznanie dla sektora turystycznego, który przyczynia się do wdrożenia Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju do 2030 r. i 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Sekretarz Generalny UNWTO dodał: “W świecie, w którym coraz mniej jest tolerancji i hojności, turystyka powinna być pielęgnowana, jako ostoja pokoju między społecznościami i narodami. Turystyka otwiera nasz serca i umysły.”