Święty Bruno – SPA w gotyckich murach

archiwum Hotelu St.Bruno

Czterogwiazdkowy hotel mieszczący się w dawnym zamku krzyżackim w Giżycku jest najbardziej luksusowym obiektem w mieście.

Hotel został otwarty w 2011 roku, w zachowanej, autentycznej części dawnej gotyckiej warowni urządzono recepcję, zaś w części odbudowanej 69 pokoi. Wnętrza urządzono w stylu lat międzywojennych XX wieku.
Obiekt posiada sale konferencyjne na 320 osób oraz strefę basenową i SPA o powierzchni 400 metrów kwadratowych.
Obecny sezon letni był bardzo udany.

Jolanta Pawłowicz, kierownik sprzedaży i marketingu Hotelu St. Bruno, powiedziała: „Obłożenie pokoi w tym roku wyniosło 95 proc. Z jednej strony był to spowodowane sytuacją w Egipcie, Tunezji i Turcji i zmniejszeniem się liczby Polaków wyjeżdżających to tych krajów. Z drugiej – konkurencyjnością naszej oferty. Zresztą to trend wielu hoteli w Polsce. Obiekty oferujące wysoki standard i niezwykle konkurencyjne ceny zachęcają do przyjazdu. Dziś hotele stanowią wizytówkę naszych miast i razem z atrakcjami w regionie przyciągają turystów. Są ponadto coraz lepiej przygotowane na przyjęcie całych rodzin czy osób zainteresowanych chociażby historią.”

Hotel jednak nie ogranicza się działalności w sezonie letnim. Ma oferty ważne cały rok, np. Pakiet relaksacyjny czy Wesele marzeń. W maju organizuje Majówkę Szlakiem Militarnej Historii ze zwiedzaniem giżyckiej twierdzy Boyen. Centrum SPA proponuje gościom zabiegi o niebanalnych nazwach: Ceremonie Świętego Brunona: „Szuwarowe rozkosze” i „Mazurska Wędrówka Podwodna Odyseja Magellana, Wyprawa Marco Polo, Czekoladowy rejs Kolumba, Relaks dla Dwojga, Męską Strefa Masaże św. Brunona.