Sun & Fun Holidays odświeżył logotyp

Nowy logotyp Sun & Fun Holidays nie różni się od poprzedniego layoutem, lecz typografią. Jak napisał touroperator w komunikacie, unowocześniony znak graficzny jest symbolem zmian, jakie zachodzą w biurze podróży.

Od dzisiaj Sun & Fun Holidays posługuje się nowym logo. Przez ponad 15 lat, od początku funkcjonowania na polskim rynku, biuro podróży nie wprowadzało znaczących zmian w identyfikacji wizualnej.

„Decyzja o odświeżeniu logo, została poparta potrzebą unowocześnienia znaku. Po połączeniu z Blue Style, jednym z największych czeskich touroperatorów, Sun & Fun Holidays dynamicznie się rozwija realizując strategię stabilnego wzrostu” – napisała w komunikacie Magdalena Plutecka, PR & marketing manager Sun&Fun Holidays.

Na pierwszy rzut oka nowe logo nie różni się znacząco od pierwowzoru.

 sunfun logo nowe poziom

sunfun logo stare

Zachowano kolorystykę – dominującą barwę pomarańczową oraz kolory: granatowy i biały, a także charakterystyczne, nawiązujące do wypoczynku motywy słońca i fali, które współgrają z nazwą firmy.

Jak napisała Magdalena Plutecka, dzięki zastosowaniu prostszej i łagodniejszej dla oka czcionki, nowa identyfikacja wizualna jest znacznie czytelniejsza i bardziej praktyczna.

„Logo doskonale uzupełnia odświeżony wizerunek Sun & Fun Holidays i odzwierciedla ideę stabilnego, nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się biura podróży, które zmienia się dla polskiego klienta” – mówi Natalia Knap, dyrektor ds. marketingu Blue Style. „Znak jest nowoczesny i bardziej czytelny, a jednocześnie zachowuje ciągłość z dotychczasową identyfikacją wizualną. To logiczna konsekwencja strategicznych zmian, które zachodzą w naszej marce” – dodaje.

Sun & Fun Holidays rozpoczął sprzedaż wycieczek na Lato 2020 już we wrześniu, zwiększając program czarterowy o 25 proc. W pierwszej połowie października do biur podróży w całej Polsce dotrze najnowszy katalog touroperatora. Oprócz zmienionego layoutu, klienci znajdą w nim nowości produktowe.

Biuro podróży zaprezentuje je na wyjeździe Vip Sun & Fun Mega Tour na Djerbie, na który wspólnie z Tunezyjską Organizacją Turystyczną zaprosił swoich najlepszych partnerów.

Wprowadzeniu nowego katalogu będzie towarzyszyć intensywna kampania reklamowa na siatkach wielkoformatowych oraz w radiu.

Od lipca touroperator ma też nową stronę internetową z szybką i intuicyjną wyszukiwarką ofert, a także z prostszym procesem dokonywania rezerwacji. Strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych.