Stubai zaprasza na zawody elity freestylerów

loinstagram lovestormphoto

FIS Freeski World Cup Stubai to jednocześnie pierwsze zawody Pucharu Świata na lodowcu Stubai oraz decydujący moment dla elity freestylerów.

W dniach 24 – 26 listopada 2017 r. będą mieli jedną z ostatnich szans na zdobycie punktów FIS w Europie, aby zakwalifikować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku.

Od 24 do 26 listopada 2017 r. najlepsi freeskierzy świata będą konkurować w kategorii slopestyle (SS) w snowparku Stubai Zoo w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie w Europie i jednocześnie pierwszych na lodowcu Stubai. Organizatorzy FIS Freeski World Cup Stubai przewidują, że wystartuje w nich ok. 120 uczestników z ponad 20 krajów. Wielu z nich będzie chciało spełnić swoje marzenia i zapewnić sobie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang. Profesjonalistów przyciągnie też zapewne znacząca pula nagród: 50 000 CHF, czyli po 25 000 CHF dla klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

Wysoką klasę zawodników oraz spektakularne triki gwarantuje platynowy status imprezy przyznany przez Association of Freeskiing Professionals (AFP). Oficjalna lista startujących zostanie potwierdzona w połowie października, ale już teraz wiemy, że swój udział zapowiedziały austriackie i niemieckie zespoły freeski oraz brytyjski team Park & Pipe.

Dzięki korzystnemu położeniu lodowca na wysokości ponad 3 000 m, organizatorzy – Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) i Freeski Austria – mogą zbudować konkursowe ustawienie snowparku już na początku sezonu. Na zawodników będzie więc czekać idealna trasa Pro line do slopestyle, z pierwszorzędnymi skoczniami i railami.

Organizacja Pucharu Świata w snowparku Stubai Zoo to rezultat udanych, zeszłorocznych zawodów Stubai Freeski Open, odbywających się w ramach europejskiej klasyfikacji FIS Freeski European Cup.

Zapewne wielu uczestników tegorocznego Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym będzie doskonali swoje triki podczas Stubai Prime Park Sessions (w dniach 25 października – 22 listopada br.), czyli czterotygodniowego obozu treningowego dla profesjonalnych snowboardzistów i freeskierów. Sesje odbywają się na specjalnie wybudowanej do tego celu trasie Prime Line, ulokowanej tuż obok Pro line (gdzie rozegra się rywalizacja w ramach FIS Freeski World Cup Stubai 2017.

freeskiworldcupstubai.com.

PROGRAM FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI 2017:

środa, 22.11. Oficjalne otwarcie wydarzenia w Innsbrucku
czwartek, 23.11. Oficjalny trening
piątek, 24.11. Kwalifikacje kobiet
sobota, 25.11. Kwalifikacje mężczyzn, impreza “Ticket to the finals” w Neustift
niedziela, 26.11. Finał kobiet i mężczyzn