Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel ma już 10 lat!

WS

6 listopada odbyła się już po raz ósmy Gala Columbus Day – święta incentive travel. Wyjątkowy wieczór odbył się pod hasłem „SOIT Dookoła Świata”. Dekoracje i stroje gości z różnych stron świata dodatkowo podkręcały atmosferę. Gala była też okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia istnienia SOIT.

W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 100 osób – członkowie SOIT, klienci korporacyjni, partnerzy branżowi, przedstawiciele MICE oraz przedstawiciele mediów.

Columbus Day jest świętem, które powstało na cześć Krzysztofa Kolumba uznawanego za symbol wszystkich, którzy ruszają w nieznane i przekraczają wszelkie granice. Na świecie jest ono hucznie obchodzone również w Polsce właśnie dzięki SOIT.

SOIT już szósty raz podczas Gali Columbus Day przeprowadził aukcję charytatywną pamiątek podróżniczych, które członkowie stowarzyszenia przywożą z różnych zakątków świata. Rzeźby, figurki, porcelana, obrazy czy też koszulki z autografami znanych sportowców. Aukcja podzielona została na kilka kategorii – pamiątki z Europy, Azji, Australii, Afryki i Ameryki Środkowej. W tym roku również podczas aukcji były zbierane środki na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. Łącznie w poprzednich edycjach zebrano już ponad 100 tysięcy złotych.

Przeznaczane są na m.in. zorganizowanie ferii zimowych, warsztatów oraz remontu dla podopiecznych fundacji.

Aukcję poprowadził Mariusz Korpoliński – konferansjer, aktor i dziennikarz. Tegoroczną Galę uświetniły występy gwiazd – Kasi Dereń, Michał Rudaś i Nick Sinckler.