Spływ Dunajcem, w kameralnym towarzystwie i z transferem z Zakopanego

fot. materiały prasowe

Co roku 1 kwietnia tratwy wypływają na rzekę, serwując niezwykłe doznania widokowe i mnóstwo pozytywnych przeżyć. Tego dnia rozpoczyna się sezon na spływy Dunajcem. Każdego roku z atrakcji korzysta około 300 tys. turystów, nie tylko z Polski. Spływy cieszą się popularnością również wśród zagranicznych gości.

Spływy Dunajcem to jedna z atrakcji Zakopanego, firmy oferują transfer bądź można dojechać własnym środkiem transportu. Wycieczka obejmuje różne atrakcje, a po drodze jest czas na odwiedzenie Szczawnicy i Niedzicy. Gdzie kupić wycieczkę?

Sprawdzeni organizatorzy

Spływ Dunajcem jest jedną z najpopularniejszych atrakcji na Podhalu. Jego obsługą zajmują się flisacy, którzy zastąpili ojców i dziadków (obecnie jest ich ponad pół tysiąca). Dunajec nie stanowi dla nich tajemnic. Spływ Dunajcem to przyjemność, ale warto zapoznać się ze szczegółami oferty. Przede wszystkim, ile osób płynie na tratwie, jak wygląda transfer, czy będziesz spędzać czas z 40 – 50 obcymi osobami czy kilkoma? Świetną opcją są prywatne spływy Dunajcem, podczas których na tratwie każdy ma odpowiednio dużo miejsca- nie jest tłoczno, to komfort i większa przyjemność.
Wybierając ofertę, warto sprawdzić doświadczenie organizatora, czas wycieczki, dodatkowe atrakcje.

Jak wygląda spływ Dunajcem?

Od 200 lat nic się nie zmieniło. Może, poza tym, że kiedyś atrakcja ta była przeznaczona dla tych, którzy mieli kieszenie pełne pieniędzy. Dziś na spływ Dunajcem może się wybrać każdy. Nie jest to pod względem kosztów atrakcja tylko dla zamożnych.
Rzeka przemierzana jest na tratwach, które powstały z połączenia kilku łodzi. Tratwa jest duża, wygodna, stabilna, daje poczucie bezpieczeństwa. Zresztą o nie dbają flisacy. Tak jak kiedyś ich pradziadkowie, to oni odpychając się wiosłami sprawiają, że tratwa płynie swoim leniwym rytmem. Dzięki temu jest czas na podziwianie widoków, oddychanie pełną piersią i delektowanie się chwilą.

Na spływach Dunajcem możesz przenieść w odległe czasy, osiągnąć pełen spokój i rozluźnienie.
Wybierając ofertę prywatnych spływów Dunajcem połączysz kilka przyjemności. Można zdecydować się dodatkowo na przejażdżkę quadem, rowerem (tradycyjnym, elektrycznym) albo biesiadę góralską w Dolinie Chochołowskiej. Spływ Dunajcem to wycieczka całodniowa, niezwykła przygoda i moc atrakcji. To możliwość obcowania z naturą w pełnej odsłonie, a także poznawanie Tatr z zupełnie innej strony.

W okresie letnim jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego i okolic, dlatego zarezerwuj wycieczkę przed wyjazdem na urlop. Wycieczkę kupisz przez internet.