Sölden zaprasza na „Hannibala”

archiwum austriainfo

Lodowiec Rettenbach stanowi scenę dla największego współczesnego przedstawienia na świecie – „HANNIBALA”. Przedstawienie z zapierającą dech w piersiach choreografią wystawiane jest co dwa lata na wysokości 3 000 m. Jest to historia starożytnego kartagińskiego wodza, który w 216 r. p.n.e. z armią 60 000 żołnierzy, tysiącami koni i 37 słoniami przekroczył główny łańcuch alpejski w zaledwie dziesięć dni. W przedstawienie zaangażowane są m.in. śmigłowiec, piloci akrobatyczni z formacji Flying Bulls, skutery śnieżne, instruktorzy narciarstwa, ratraki, tancerze i paralotniarze, a także fantastyczni skoczkowie z zespołu Red Bull Skydiving.
Dookoła sceny uwija się 500 osób. Skoczkowie spadochronowi przyjeżdżają z całej Austrii, od Arlbergu po Kitzbühel, podobnie jak instruktorzy narciarscy i występujący w spektaklu amatorzy. Aktorzy docierają do Sölden z całego świata, by wystąpić w „Hannibalu” – dotychczas występowali tu m.in. aktor z Nowego Jorku (grający wcześniej w „Seksie w wielkim mieście”), a także ze Słowenii, który mieszka w Hiszpanii i występuje tam w operach.
Inscenizacja „Hannibala” autorstwa reżysera Huberta Lepki i grupy artystycznej lawine torrèn obchodziła niedawno 15-letni jubileusz.
Imprezę uzupełnia album ze zdjęciami i płyta DVD, ale to media dwuwymiarowe. Pełny efekt będzie można podziwiać jedynie podczas przedstawienia na żywo, które odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. (rozpoczęcie o 19:30).