SOIT o bezpieczeństwie wyjazdów

archiwum SOIT

Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel zostało zaproszone na konferencję Business Travel Day 2018 Siemens. To cykliczne wydarzenie organizowane przez firmę Siemens dla swoich pracowników.

Impreza obejmowała prezentacje tematyczne oraz część warsztatowo-panelową z udziałem sieci hotelowych, linii lotniczych wystawców kart kredytowych i organizatorów wyjazdów służbowych oraz incentive.
SOIT zostało zaproszone jako ekspert w temacie bezpieczeństwa wyjazdów.

Beata Bartosiak, Lider Kategorii w Dziale Zakupów Siemens sp. z o.o., powiedział: „Celem Business Travel Day było przybliżenie pracownikom Siemensa tematyki podróży służbowych, w tym zapoznanie ich z listą preferowanych dostawców, ofertami oraz zasadami współpracy. Ta część miała charakter targowy, tak – by wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą kluczowych partnerów biznesowych (m. in. linii lotniczych, sieci hotelowych, TMC).”

W trakcie konferencji pracownicy mieli możliwość zapoznać się z ofertą produktową linii lotniczych, wysłuchać panelu dyskusyjnego dotyczącego rynku hotelowego, albo dowiedzieć się, jakie aspekty bezpieczeństwa są istotne podczas przygotowywania się do podróży, czy w sytuacji zagrożenia życia. Kulminacyjnym punktem programu był gość specjalny, Rafał Fronia, który w trakcie 45 minutowej prezentacji opowiadał o swojej ostatniej wyprawie na K2.

Reprezentantki SOIT Agnieszka Słowik i Grażyna Grot–Duziak przygotowały prezentację “Bezpieczeństwo w podróży”. Celem wystąpienia było zwrócenie uwagi na tak istotne kwestie bezpieczeństwa, jak: weryfikacja legalności działania organizatora wyjazdu, prawa przysługujące podróżnym przy zakupie podróży w Internecie czy konieczność weryfikacji terminów ważności dokumentów podróżnych z wyprzedzeniem czasowym. Nie bez znaczenia było poruszenie obszarów praktycznych podróży służbowych, często “wtórnych” z punktu widzenia samego podróżnego, takich jak zakres i warunki ubezpieczenia, prawa przysługujące w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu, czy prosta i jasna instrukcja, jak się zachować w przypadku ataku terrorystycznego.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Grażyna Grot-Duziak, członek Zarządu SOIT, skomentowała: „Tak duża frekwencja oraz pytania i ożywiona dyskusja wskazują, że temat bezpieczeństwa czy to w wyjazdach służbowych czy prywatnych jest bardzo ważny i wciąż trzeba go aktualizować.”

Treść prezentacji przedstawionej przez SOIT była zgodna z misją Stowarzyszenia, jaką jest promowanie najwyższych standardów współpracy, bezpieczeństwa i rzetelności realizacji projektów incentive travel.

Agnieszka Słowik, członek zarządu SOIT, dodała: „Jako Stowarzyszenie chętnie bierzemy udział w takich inicjatywach i promowaniu wiedzy, wierząc, że przyczyniamy się do wzrostu świadomości i bezpieczeństwa osób podróżujących. Zapraszamy do współpracy.”