Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy w hotelach PHH

fot. archiwum PHH

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia, w Wielkanoc Kościołów wschodnich odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, organizowane wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas.

Ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy zasiądzie przy świątecznym stole w hotelach i obiektach PHH, w różnych częściach Polski. Do akcji włączyły się również inne podmioty, dzięki czemu w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, powiedział: „Od początku wybuchy wojny Polski Holding Hotelowy zaangażował się w pomoc dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie – w hotelach i obiektach PHH udostępniliśmy już 70 tysięcy noclegów dla uchodźców wojennych. Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, które organizujemy wspólnie z Caritas, to kolejny gest solidarności z naszymi siostrami i braćmi zza wschodniej granicy. Wiemy, że te Święta Wielkanocne są dla nich wyjątkowo trudne, ponieważ po raz pierwszy spędzają je z daleka od domu, a często również bez najbliższych członków rodziny. Chcemy być razem z nimi w tym czasie i w ten sposób pomóc im przeżyć pierwszą Wielkanoc prawosławną w Polsce, w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Cieszymy się, że do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu dołączyły też inne podmioty hotelowe m.in.: Polskie Hotele Niezależne, Dobry Hotel, grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO, co pozwoli nam potroić liczbę zaproszonych gości z Ukrainy. Szacujemy, że w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy.”

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy to akcja organizowana przez Polski Holding Hotelowy wspólnie z Caritas dla ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy.

Organizatorzy chcą w ten sposób pomóc uchodźcom z Ukrainy przeżyć jak najlepiej prawosławne Święta Wielkanocne, które po raz pierwszy będą spędzali w Polsce, z daleka od swojego domu.

Wydarzenie odbędzie się w dniu, w którym przypada Wielkanoc Kościołów wschodnich – 24 kwietnia, w różnych częściach Polski, gdzie znajdują się hotele i obiekty PHH – zarówno w dużych miastach: Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie czy Szczecinie, a także w innych mniejszych miejscowościach w Polsce, jak również w atrakcyjnych turystycznie rejonach nadmorskich i górskich. Obiekty te zlokalizowane są na terenie 20 diecezji, a zapraszanie gości z Ukrainy koordynują diecezjalne Caritas.

Do wydarzenia dołączyli kolejni przedstawiciele branży hotelarskiej – Polskie Hotele Niezależne, Grupa Dobry Hotel i Grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO. W całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy.

Orbis dołączył do akcji “Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy”