Słowenia zaprezentowała się w Warszawie

Trzy razy w tygodniu latać będą samoloty między Warszawą a Lublaną.
Od kwietnia rusza regularne połączenie lotnicze między stolicami Polski i Słowenii – trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Słoweńska Organizacja Turystyczna/SPIRIT Slovenija, przy okazji wznowienia bezpośredniego połączenia lotniczego między Lublaną a Warszawą, we współpracy z Ambasadą Republiki Słowenii w Warszawie i liniami lotniczymi Adria Airways, zorganizowała w Hotelu Hyatt Regency Warsaw prezentację i warsztaty turystyki słoweńskiej.

W warsztatach uczestniczyło 27 słoweńskich biur podróży, organizacji i destynacji, które przedstawiły najnowszą ofertę turystyczną Słowenii – kraju różnorodnych bogactw naturalnych, łączącemu uroki Morza Adriatyckiego, gór i równin.

Słowenia oferuje polskim turystom liczne możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego – od spacerów nad brzegami rzek i jezior – nawet dla niewprawnych piechurów, przechadzek wśród malowniczych winnic, aż do skierowanych do bardziej wytrawnych turystów wypraw w Słoweńskie Alpy. W miesiącach zimowych, szczególnie pociągające są słoweńskie ośrodki narciarskie, które sprostają wymaganiom zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników narciarstwa. Także wodne sporty ekstremalne w dolinie rzeki Soczy i na innych słoweńskich rzekach mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Pod koniec dnia, można się zrelaksować w licznych uzdrowiskach naturalnych z długą tradycją i nowoczesną ofertą, które zbudowano przy źródłach wód termalnych i mineralnych.

Nowe połączenie lotnicze stanowi dobry impuls dla dalszego umacniania przepływów turystów między obu państwami. W roku 2014 Słowenię odwiedziło prawie 44 000 polskich turystów, którzy zrealizowali w Słowenii ponad 100 000 noclegów. W ostatnim dziesięcioleciu (od roku 2004), liczba przyjazdów polskich turystów do Słowenii zwiększyła się ponad dwukrotnie (liczba przyjazdów w roku 2004: 18 650, w roku 2013: 44 713). W Polsce Słowenia jest najbardziej lubiana jako destynacja zimowa, ponieważ najwięcej polskich turystów odwiedza Słowenię w miesiącach zimowych (grudzień i styczeń).