Słowacki Liptów zaczyna sezon zimowy 5 grudnia

archiwum SACR

Ponad 70 kilometrów tras narciarskich, 72 wyciągów i kolejek linowych czeka na narciarzy na Liptowie. A do tego termalne aquaparki z egzotyczną roślinnością. Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu z Rygi do Popradu (rusza 13 grudnia), gospodarze oczekują większej liczby turystów z krajów nadbałtyckich.

Dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego (OOCR) Regionu Liptów, Darina Bartková, powiedziała: „Liptów ma nad krajami alpejskimi przewagę dystansu, jaki dzieli lotnisko od narciarskich. Transfer z Popradu do Liptowa trwa dużo krócej niż np. z Monachium lub Innsbrucka do stacji austriackich, a poziom usług jest na podobnym poziomie.”

Alexander Slafkovský, prezes OOCR Region Liptów, dodał: „Sądzimy, ze loty z Rygi to pierwsza jaskółka, oznaka lepszych czasów. Ryga ma połączenia z 15 ważnymi lotniskami z rejonu Bałtyku i Europy północnej. Mamy nadzieję, że zainwestowane przez ostatnie lata środki w rozbudowę infrastruktury i poprawę jakości usług, opłacą się w postaci rosnącej liczby turystów i większej ich satysfakcji z pobytu na Liptowie.”

Petra Šuhajdova, dyrektor ośrodka Jasna, oceniła: „Największym naszym potencjałem jest to, że u nas można połączyć tradycyjny zimowy wypoczynek w górach, jazdę na nartach z welness i wypoczynkiem w termalnych aquparkach. Oczywiście, atutem naszym jest bliskość Jasnej od krajów nabałtyckich. Po uruchomieniu połączeniu z Rygi, za dwie i pół godziny narciarze będą mogli być u nas.”

Przebojem sezonu zimowego może być rabatowa karta, Liptov Region Card, na którą już od 1 listopada można uzyskać zniżki w ośrodkach, hotelach, aquaparkach Liptowa. Karta uprawnia także do bezpłatnego korzystania ze skibusa.