Słowacja zimowa na Stadionie Narodowym

archiwum SACR

Na stoisku zorganizowanym przez Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej razem z 9-cioma przedstawicielami branży turystycznej ze Słowacji zaprezentowane będą zimowe atrakcje turystyczne Małego Wielkiego Kraju.

Już w piątek 6 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną się Warszawskie Targi Turystyczne Podróże 2013, które potrwają do niedzieli. Krajem partnerskim będzie tym razem Słowacja. Na stoisku zorganizowanym przez Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej razem z 9-cioma przedstawicielami branży turystycznej ze Słowacji zaprezentowane będą zimowe atrakcje turystyczne Małego Wielkiego Kraju (tak nazywają swój kraj Słowacy w sloganach reklamowych). Przedstawione zostaną najbardziej popularne słowackie ośrodki narciarskie, uzdrowiska, kąpieliska termalne oraz propozycje dokąd wyjechać na Sylwestra czy ferie zimowe. Od piątku do niedzieli na stoisku gospodarze będą organizować degustacje słowackich win oraz promować szlaki winne na Słowacji. Przy winie słowackim będzie można wysłuchać występów zespołu cymbalistów PRIMAŠ ze Wschodniej Słowacji. W piątek o godzinie 15. przedstawiciele branży będą mogli wziąć udział w konferencji prasowej, na której przedstawione będą tegoroczne nowości i inwestycje w największych słowackich ośrodkach narciarskich w Wysokich i Niskich Tatrach oraz informacja o zimowych połączeniach lotniczych z Warszawy i Gdańska do Popradu w słowackich Tatrach oraz o zimowych pakietach pobytowych na Słowacji.
Jak podkreślił Ján Bošnovič, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce: „Jestem przekonany, że przygotowana przez nas bardzo bogata i atrakcyjna oferta podczas tegorocznych Warszawskich Targów Turystycznych Podróże przyciągnie na nasze stoisko tłumy Warszawiaków i gości targów. Polacy należą do ścisłej czołówki turystów zagranicznych odwiedzających zimową Słowację, dlatego też robimy wszystko, by Wasze zainteresowanie naszym krajem cały czas rosło. Staramy się sprostać oczekiwaniom, oferując coraz wyższą jakość usług po atrakcyjnych cenach”.