Skrzynka z narzędziami dla każdego kierowcy

fot. Jamie Street/Unsplash

Walizka z zestawem niezbędnych narzędzi, które pomogą poradzić sobie z nieoczekiwanymi usterek należy do rzeczy, które każdy kierowca obowiązkowo powinien wozić w samochodzie – obok gaśnicy, apteczki, trójkąta ostrzegawczego. Drobne usterki i awarie zdarzają się każdemu, na długiej i krótkiej trasie, za dnia i nocą.

W walizce powinniśmy zgromadzić te narzędzia, dzięki którym sami poradzimy sobie z drobnymi naprawami.
Najważniejszym narzędziem, przydatnym w większości sytuacji jest śrubokręt. W naszym zestawie zadbajmy o śrubokręty z wygodną rękojeścią powleczoną antypoślizgowym materiałem. Najlepiej, jeśli dysponujemy zestawem śrubokrętów i wkrętaków o różnych rozmiarach, dobrym uzupełnieniem jest wkrętak do bitów z wymienną nasadką.

Kolejnym narzędziem, bez którego nie wolno ruszać w drogę, jest klucz nasadowy. Przy zakupie kompletu również warto pamiętać o grzechotce, która ułatwi nam wymianę nasadek oraz adapterze do kluczy grzechotkowych. Możesz znaleźć te rzeczy na stronie internetowej autoczescionline24.pl.

Najliczniejszym zestawem w naszej walizce powinny być klucze płaskie. Lepiej ich mieć więcej niż ryzykować niespodziankę w razie awarii. Skompletujmy, więc najpopularniejsze rozmiary kluczy: 6×7, 8×9, 10×11, 12×13, 14×15, 16×17, 18×19, 20×22, 21×23, 24×27, 25×28.

Dobrze wśród narzędzi jest mieć szczypce przydatne do cięcia pasków, wężyków, przewodów i części plastikowych.

Z kolei do uszczelniania gumowych węży, zaklejania małych szpar, przyda się taśma uszczelniająca.

Przydatnym a zapominamy często akcesoriom powinna być w naszym zestawie mała, lekka latarka.

Ważne jest, żebyśmy przy zakupie narzędzi samochodowych nie oszczędzali i kupowali narzędzia najwyższej jakości. Być może (oby) nie przydadzą się nam nigdy, ale w przypadku usterki, którą możemy naprawić sami, lepiej mieć do dyspozycji sprawdzone narzędzie, które nie rozleci się nam w ręku.

Materiał zewnętrzny