Ski Dubai zdobył po raz szósty tytuł najlepszego krytego ośrodka narciarskiego na świecie

fot. materiały prasowe

Pierwszy kryty ośrodek narciarski na Bliskim Wschodzie – Ski Dubai – otrzymał tytuł przyznawany przez World Ski Awards, społeczność zrzeszającą międzynarodowych profesjonalistów i narciarzy. Obiekt w Dubaju został nominowany obok 10 renomowanych krytych ośrodków narciarskich na świecie m.in. w Egipcie, Niemczech, Hiszpanii, Szkocji.

Ski Dubai, otwarty w 2005 roku, był pierwszym krytym ośrodkiem narciarskim na Bliskim Wschodzie i szybko stał się jedną z popularniejszych atrakcji regionu. W ciągu ostatnich 15 lat wypracował swoją markę, zapewniając miłośnikom zimowego szaleństwa doświadczenia na najwyższym poziomie. Ośrodek wprowadzając kolejne innowacje, nieustannie podnosi jakość świadczonych usług. Na terenie obiektu znajduje się pięć stoków narciarskich, park śnieżny dla rodzin z dziećmi oraz Penguin Encounter, zamieszkała przez kolonię pingwinów królewskich i białobrewych.

Ski Dubai pozytywnie wpłynął na rozwój turystyki sportowej w regionie i promocję sportów zimowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co roku ponad 80 000 osób uczy się tu jeździć na nartach i snowboardzie. Nowoczesny ośrodek stał się również centrum międzynarodowych zawodów, takich jak Puchar Świata czy Parasnowboardowe Mistrzostwa Świata, które przyciągają zarówno międzynarodowych zawodników, jak i kibiców, przyczyniając się do rozwoju turystyki w ZEA. W listopadzie w Ski Dubai odbyły się narciarskie i snowboardowe zawody kwalifikujące do igrzysk olimpijskich, w czasie których wyłoniono pięciu zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznej olimpiadzie w Pekinie.

 Jestem dumny, że Ski Dubai zdobył tytuł najlepszego krytego ośrodka narciarskiego na świecie, biorąc pod uwagę mocną konkurencję wśród nominowanych obiektów, w tym naszej siostrzanej marki Ski Egypt. Nagroda World Ski Awards to największe wyróżnienie w turystyce narciarskiej na świecie. A fakt, że głosy są też oddawane przez turystów sprawia, że jest ona tym bardziej wyjątkowa. Dla nas klient jest najważniejszy. Takie podejście i ciągłe zaangażowanie w rozwój i innowacje, przyczyniły się do naszego sukcesu. Ski Dubai nie tylko pozwala gościom cieszyć się śniegiem w samym sercu pustyni. Ośrodek umacnia także pozycję znanego na całym świecie ośrodka sportowego, w którym zawodnicy mogą realizować swoje marzenia o udziale w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich – powiedział Mohammad El Etri, wiceprezes Global Snow, Majid Al Futtaim Leisure, Entertainment & Cinemas.

Celem organizowanego od 2013 roku konkursu World Ski Awards jest podniesienie standardów w branży narciarskiej. Jest to globalna inicjatywa, doceniająca, nagradzająca i promująca wysoką jakość w turystyce narciarskiej. Głosy oddawane są przez profesjonalistów związanych z branżą – kadrę kierowniczą wyższego szczebla, organizatorów podróży służbowych, biura podróży, agentów i media oraz przez samych narciarzy.