Siedem smaków siedmiu Wysp Kanaryjskich

AG

O winach z Wysp Kanaryjskich pisał już Szekspir, teraz wina te są elementem promocji archipelagu. Wina produkowane na Kanarach są inne od tych z kontynentu. Swą różnorodność zawdzięczają różnorodności mikroklimatów panujących na każdej z siedmiu głównych wysp. Historia uprawy winorośli sięga XV wieku, już w następnym wieku wino z Kanarów eksportowano na Maderę i di Hiszpanii kontynentalnej.
Najsłynniejszą odmianą winorośli na Wyspach Kanaryjskich jest biała Malvasía. Inną odmianą jest Listán Negro. Te oraz inne odmiany (m.in. La Baboso Negro, Verijadiego, La Marmajuelo, Tintilla, Negramoll, Malvasía Volcánica, Verdello) zaprezentowano w Ambasadzie Hiszpanii na wystawie „Kanarias – 7 smaków”.

Jak podkreślił Florencio Gonzales importer hiszpańskich produktów w Polsce oraz współtwórca marki Hiszpański Smak: „Wina Wysp Kanaryjskich to wina zrodzone z wulkanów, wina magiczne… Prezentacja win i przysmaków z Wysp to świetna okazja do promocji archipelagu. Nie ma przecież lepszego sposobu na przyciągnięcie turystów, jak dobra kuchnia i dobre trunki.”

I rzeczywiście, wina z Wysp kanaryjskich spotkały się podczas prezentacji z dużym uznaniem zgromadzonych gości. Zwłaszcza, że towarzyszyły im przekąski w tym doskonałe sery z koziego mleka z Fuerteventury.