Seszele promują się w Polsce, a Air Seychelles potwierdza otwarcie połączenia do Warszawy

Tourism Seychelles i linie lotnicze Air Seychelles wraz z wystawcami dokonali prezentacji rynku Republiki Seszeli w związku z otwarciem nowych oraz bezpośrednich lotów z Warszawy na Seszele. Workshop został zorganizowany w hotelu Westin w Warszawie.

Loty na wyspy miały być dostępne od końca grudnia jednak projekt uległ trzytygodniowemu opóźnieniu. Bilety znajdują się już w sprzedaży, ale na tę chwilę tylko do 30 kwietnia. Na kontynuację rejsów w lecie wpływ będą miały wyniki przewozowe. Przedstawiciele Air Seychelles uważają, że połączenie z Polską będzie stałe, a nie jedynie sezonowe. Rejsy z Warszawy na Seszele będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Otwarcie bezpośredniego połączenia z Warszawą, to decyzja jaka została podjęta na wskutek zmian rynkowych spowodowanych pandemią.

Firma należąca do Republiki Seszeli obecnie dysponuje 7 samolotami. Na dłuższych trasach dostępne są dwa Airbusy A320-200neo, a na trasach lokalnych jest 5 małych dziewiętnastomiejscowych śmigłowców DHC-6 Twin Otter 400.

Loty będą wykonywane samolotami Airbus 320-200neo. Pomieszczą one na pokładzie łącznie 168 pasażerów – 156 w klasie ekonomicznej i 12 w klasie biznes. Rejs będzie trwał ok. 10 godzin, włączając to międzylądowanie techniczne w Kairze w celu uzupełnienia paliwa. Godziny przylotów i odlotów podane zostały w czasie lokalnym od 15 stycznia -do 30 kwietnia 2022 r. w każdą środę i sobotę.

Dlaczego warto polecić klientom Seszele?

Podczas workshopu zaprezentowano również bardzo szczegółowo destynacje oraz powody dla których warto tam pojechać. Republika Seszeli znajdująca się 1600 km od wybrzeży Afryki. Całkowita powierzchnia terenu wynosi 455 km2. Składa się na nią 115 wysp, które znajdują się w basenie Oceanu Indyjskiego. Najpopularniejszą z nich jest wyspa Mahé, na której znajduje się stolica kraju, czyli Victoria będąca jednocześnie najmniejszą stolicą świata.

Seszele są uznawane za kwintesencje rajskich i ekskluzywnych wakacji – malownicze plaże, krystalicznie czysta woda, górzyste krajobrazy oraz barwny świat podwodnej flory i fauny. To wciąż miejsce, które nie jest jeszcze skomercjalizowane. Dają możliwość obcowania z naturą w licznych rezerwatach przyrody otoczonych lasami tropikalnymi. Najcenniejszą rzeczą, jaką Seszele mają do zaoferowania jest ich kultura, główna atrakcja, której większość ludzi na całym świecie niezaprzeczalnie chce doświadczyć. Kiedy najlepiej wybrać się na Seszele? Posiada tropikalny klimat przez cały rok, więc można wybrać się tam każdą porą roku. Jest to również jedyna wyspa na Oceanie Indyjskim leżąca poza pasem cyklonów.

Workshop zakończyła loteria gdzie główną wygraną był pobyt na wyspie ufundowany przez seszelskich wystawców.