Ryanair: zawarliśmy porozumienie z hiszpańskim związkiem zawodowym personelu pokładowego. Nie obawiamy się kolejnych strajków

fot. materiały prasowe

Linie lotnicze Ryanair nie przewidują żadnych zakłóceń w przeprowadzeniu 3 tys. lotów dziennie w sierpniu lub wrześniu, ponieważ zostało zawarte porozumienie pracownicze z głównym hiszpańskim związkiem zawodowym personelu pokładowego (CCOO).

Ponad dwa tygodnie temu personel pokładowy linii lotniczych w Hiszpanii zapowiedział, że jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z przewoźnikiem, to będzie protestować przez cztery dni w tygodniu do stycznia 2023 roku.

Według przewoźnika pozostałe dwa strajki są słabo wspierane i nie zakłócą rejsów na Półwyspie Iberyjskim.

“Te dwa maleńkie związki zawodowe, które reprezentują tylko garstkę naszego hiszpańskiego personelu pokładowego, przeprowadziły szereg słabo wspieranych “strajków” w czerwcu i lipcu, które miały niewielki lub żaden wpływ na loty Ryanair do lub z Hiszpanii. Tylko w lipcu Ryanair obsługiwał ponad 3 tys. lotów dziennie i przewiózł rekordową liczbę 16,8 mln pasażerów – wielu z nich do/z Hiszpanii. Ryanair spodziewa się, że te ostatnie groźby strajków, które dotyczą tylko garstki hiszpańskiego personelu pokładowego, nie będą miały żadnego wpływu na nasze hiszpańskie loty lub rozkłady w sierpniu lub wrześniu” – komentuje rzecznik Ryanair.

“W ramach sprostowania, choć w lipcu niewielka liczba lotów Ryanair w Hiszpanii została odwołana lub opóźniona, było to spowodowane głównie strajkami ATC i opóźnieniami lotów. W lipcu nie odwołano żadnego lotu z powodu nieudanych i słabo wspieranych strajków dwóch mniejszościowych związków zawodowych (USO i SITCPLA), które reprezentują jedynie niewielką część personelu pokładowego Ryanair w Hiszpanii. Zdecydowana większość hiszpańskiego personelu pokładowego Ryanair jest reprezentowana przez związek CCOO, który już osiągnął porozumienie pracownicze z Ryanair, które obejmuje większość naszego hiszpańskiego personelu pokładowego” – dodaje.

Ryanair – wzrost liczby pasażerów w lipcu do 16,8 mln