Ryanair uruchamia nowy rozkład z Poznania

Ryanair ogłosił nowy, rekordowy rozkład lotów dla Poznania na sezon S24, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym sześć nowych kierunków. W ramach rozwoju obecności w Poznaniu, Ryanair zbazuje na lato 2024 dodatkowy samolot na tym lotnisku.

Rozkład lotów Ryanair w Poznaniu S24 obejmuje sześć nowych tras – Kopenhaga, Dubrownik, Malaga, Palermo, Praga oraz Saloniki (łącznie 38 tras), jeden nowy zbazowany samolot (łącznie cztery – inwestycja 400 mln dolarów) (+1 w porównaniu z rozkładem S23). Ryanair szacuje, że obsłuży ponad 1,4 mln pasażerów oraz ponad 250 lotów tygodniowo.

„W tym roku Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 mld dolarów w Polsce, zapewniając wzrost w całym kraju z wyjątkiem Modlina. Ryanair, największy przewoźnik w Europie i największa linia lotnicza w Polsce, z zadowoleniem potwierdza swoją pozycję jako numer jeden w Polsce, podczas gdy inne linie lotnicze albo odmawiają albo nie są w stanie przywrócić poziomu przepustowości sprzed pandemii Covid-19 ani generować wzrostu” – mówi Jason McGuinness, Chief Commercial Officer w Ryanair.

„Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz szeroko są znane tegoroczne hity na lato 2024: Dubrownik, Praga, Saloniki, Palermo czy Kopenhaga. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś niespodziewanego, to teraz już może planować krótszy i dłuższy pobyt na południu Hiszpanii. Trzy godziny lotu i mamy Malagę. A to nie wszystkie plusy zupełnie nowych planów rozwoju Ryanair w Poznaniu. Malaga to dodatkowy, zbazowany samolot, a jeśli tak, to sięgamy także po więcej rotacji na innych kierunkach. Teraz mamy pięć nowości, dodatkowe rotacje na lato ’24 od Ryanair” – dodał Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Lotniska Poznań Ławica.