Ryanair ogłasza rekordowy letni rozkład lotów z Krakowa

Ryanair ogłosił rekordową siatkę lotów z Krakowa. /fot. Ryanair
Ryanair ogłosił rekordową siatkę lotów z Krakowa. /fot. Ryanair

11 zbazowanych samolotów i 4 nowe trasy w nowym rozkładzie lotów Ryanair na Lato’24 z lotniska w Krakowie.

Ryanair ogłosił swój największy w historii rozkład na sezon Lato’24 dla Krakowa z 4 nowymi trasami do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu.

„Już od końca marca na krakowskim lotnisku obowiązywać będzie wiosenno-letnia mapa połączeń, – mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport – Cieszymy się, że nasz bazowy przewoźnik Ryanair otwiera nowe trasy takie jak włoskie Olbia i Triest, długo wyczekiwane przez pasażerów Faro w Portugalii czy perłę Adriatyku- Dubrownik. Wakacje #PROSTOzKRAKOWA zapowiadają się bardzo atrakcyjnie”

W sumie w ramach letniego rozkładu są 83 trasy na których ma podróżować 3,8 mln pasażerów z/do Krakowa. To wzrost o 24 proc. Ryanair ogłosił też, że w Krakowie zbazuje na lato 2 nowe samoloty B737, tworząc 30 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów w regionie. Z 11 samolotami Kraków jest największą bazą linii nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Aby uczcić uruchomienie rekordowego letniego rozkładu lotów z/do Krakowa, Ryanair rozpoczyna promocję z cenami już od 119 PLN, dostępną tylko na www.ryanair.com/pl.