Ryanair – niższe ceny za wybór miejsca dla rodzin z dziećmi

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, iż od 1 września pasażerowie podróżujący z dziećmi (poniżej 12 lat) skorzystają na obniżce cen za wybór miejsca w samolocie. Ceny za wybór fotela dla dziecka (poniżej 12 lat) zostaną obniżone z 4 funtów do 0.

Zgodnie z nową regułą, przynajmniej jedna z osób dorosłych podróżujących z dziećmi będzie miała obowiązek wykupienia miejsca w chwili rezerwacji biletów. Koszt wyboru miejsca dla osoby dorosłej wynosi 4 funty, miejsca dla dzieci poniżej 12 lat zostaną przydzielone bezpłatnie.

Od 1 września każdy pasażer podróżujący z dzieckiem (poniżej 12 lat) będzie musiał wykupić miejsce w samolocie, aby upewnić się, że podczas lotu będzie siedział razem z nim. Obowiązek nie będzie dotyczył pasażerów podróżujących z dziećmi powyżej 12 lat.

Do tej pory zdarzało się, że dorośli podróżujący z dziećmi nie rezerwowali miejsc i dokonując odprawy decydowali się na bezpłatne, przydzielone losowo fotele, a ponieważ inni pasażerowie wybrali już miejsca, które chcą zająć, rodzice otrzymywali miejsca nie obok dzieci. Powodowało to konieczność przesadzania innych podróżnych w celu zapewnienia opieki dzieciom przez ich rodziców. Załogi pokładowe Ryanaira nie mogą przesadzać podróżnych, którzy zapłacili za wybrane przez siebie miejsca tylko dlatego, że inni podróżują z dziećmi i decydują się na losowo przydzielone fotele.

Kenny Jacobs powiedział: “Obniżamy ceny za wybór miejsca w samolocie dla dziecka do 0, jednocześnie woprowadzając obowiązek wybotu fotela dla osoby dorosłej podróżującej z dzieckiem (opłata wyniesie 4 funty). Rozwiąznie spowoduje, iż latanie Ryanairem będzie jeszcze tańsze oraz łatwiejsze dla wszystkich podróżujących z dziećmi, którzy będa mieli pewniość, że zajmą miesca obok siebie. Wprowadzone zmiany dadzą pasażerom podróżującycm z dziećmi gwarancję zajecia miejsc obok siebie. Rozwiązanie pozwoli rodzinom na wybór ulubionych miejsc w samolocie już na 30 dni przed wylotem.”