Ruszyły loty Wizz Air z Rzeszowa do Rzymu

Loty Rzeszów - Rzym ruszyły
Fot. Pixabay

W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu. Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, operować będą Airbusy A321neo. To nowoczesne samoloty, charakteryzujące się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład do 239 pasażerów.

Zainteresowanie lotami do stolicy Italii jest spore, w środę do Rzymu poleciał samolot pełen pasażerów, a przewoźnik do oferowanych latem samolotów w środy i niedziele dokłada jeszcze loty w niektóre piątki.

“W tym sezonie wakacyjnym z Jasionki można udać się do ponad 20 kierunków, ale spośród kierunków oferowanych w lotach regularnych na pierwszy plan wysuwa się połączenie Wizz Air. Rzym to destynacja całoroczna, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W środy samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 14:05, w Jasionce wylądują o 16:20. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 16:55, by na lotnisku w Rzymie być o 19:20. Natomiast w niedziele z Włoch wylatują o 6:55, w Rzeszowie są o 9:10, zaś w drogę powrotną ruszają o 9:45, by dolecieć do Italii na 12:10.

Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, operować będą Airbusy A321neo. Są to wąskokadłubowe i paliwooszczędne samoloty, redukujące hałas i emisję CO2. Na pokładzie samolotu jest 239 miejsc pasażerskich.

“Niskokosztowe taryfy Wizz oraz bogata sieć tras sprawiają, że podróżowanie jest teraz przystępne dla wszystkich. Cieszymy się także, że możemy obsługiwać naszą najnowszą trasę najbardziej przyjaznym dla środowiska Airbusem A321 neo, zapewniając, że podróżowanie stanie się bardziej przystępne cenowo, ale także bardziej zrównoważone” – mówi Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.