Ruszyło połączenie lotnicze Ryga – Poprad

archiwum TASR

Jak zapowiadaliśmy w sierpniu na łamach WaszejTurystyki.pl (https://www.waszaturystyka.pl/index.php/ transport/item/1067-zima-z-rygi-do-popradu-samolotem), dwa dni temu linie lotnicze Air Baltic wystartowały z połączeniem między stolicą Łotwy a lotniskiem pod Tatrami Wysokimi na Słowacji. To drugie połącznie zimowe Popradu ze stolicami europejskimi, pod koniec października zaczęły się loty między z i do Londynu. Po turystach w Wysp Brytyjskich, w Tatry będą mogli teraz latać goście z krajów nadbałtyckich. Warto wspomnieć, że Ryga ma połączenia z 15 lotniskami i będzie mogła być dobrym portem tranzytowym w Tatry. Air Baltic lata do Popradu raz w tygodniu.

Lenka Maťašovská, dyrektorka regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatry Wysokie, powiedziała: „Zima się rozpoczęła na dobre i wierzę, że nowa linie łącząca kraje nadbałtyckie z Popradem równie szybko będzie się rozwijać. Po zmniejszeniu przyjazdów turystów) z Ukrainy, bardzo ważne dla nas jest przyciągnąć Łotyszy, Litwinów i Estończyków. Dlatego pomogliśmy wraz z naszymi partnerami linii lotniczej w uruchomieniu tego połączenia. Nie poprzestaliśmy tylko na tym, wsparliśmy też Air Baltic kampanią marketingową, która – jak wierzę – pomoże nam zapełnić samoloty latające do Popradu, a co za tym idzie nasze hotele i ośrodki narciarskie.”
Warto podkreślić, że poważną zaletą Popradu dla turystów znad Bałtyku, jest dużo krótszy lot niż w Alpy oraz cena biletu (ok. 110 euro w obie strony).