Rusza konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej
fot. materiały prasowe
Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła rozpoczęcie XV edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Do udziału zaproszono wszystkie certyfikowane jednostki systemu PSIT, niezależnie od ich wielkości i lokalizacji. Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca 2025 br.
Konkurs stanowi element rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej (PSIT) – ogólnopolskiej sieci punktów i centrów informacji turystycznej. PSIT jest podstawą krajowego systemu informacyjnego dla turystów, a konkurs – jego kluczowym narzędziem doskonalenia.
Jednostki będą oceniane w czterech kategoriach odpowiadających liczbie gwiazdek certyfikacyjnych – od jednej do czterech. Kryteria konkursowe umożliwiają porównywanie placówek o różnym zakresie działalności w sposób sprawiedliwy i transparentny.
W edycji 2025 szczególny nacisk położono na dostępność usług, współpracę z lokalnym środowiskiem, działania proekologiczne, a także obecność i aktywność w przestrzeni cyfrowej.
Komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej, Forum Informacji Turystycznej oraz regionalnych organizacji turystycznych, oceni także poziom komunikacji z turystami, dostosowanie infrastruktury do osób z niepełnosprawnościami oraz zaangażowanie jednostek w edukację turystyczną mieszkańców.
Zwycięzcy otrzymają statuetki, tytuły oraz udział w wyjeździe szkoleniowo-studyjnym, a także wsparcie promocyjne w kanałach komunikacyjnych POT.
Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając z formularza dostępnego na stronie: https://certyfikacja-it.pot.gov.pl/?konkurs
Komisja ogłosi wyniki najpóźniej do 23 listopada 2025 br.
POWIĄZANE WPISY
10 kwietnia 2026
Travel Hashtag promuje turystykę we Włoszech
9 kwietnia br. w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Travel Hashtag w Polsce. Na…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Colours of Oblu z wyróżnieniami HolidayCheck i Dertour
Trzy malediwskie obiekty z portfolio Colours of Oblu zostały wyróżnione w rankingach…
0 Komentarzy2 Minuty
1 kwietnia 2026
Anna Kołtan nową dyrektorką wykonawczą Polskiej Izby Turystyki
Od dziś, 1 kwietnia br., stanowisko dyrektorki biura wykonawczego PIT obejmuje Anna…
0 Komentarzy2 Minuty
31 marca 2026
Agnieszka Węgrzyn-Chwiłkowska nową dyrektorką regionalną IGHP w województwie śląskim
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego powołała 30 marca br. nową dyrektorkę regionalną w…
0 Komentarzy2 Minuty
31 marca 2026
Berlin i Niemcy prezentują atrakcje 2026 r.
27 marca br. w na konferencji prasowej w Warszawie Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)…
0 Komentarzy5 Minuty
26 marca 2026
Europa Ubezpieczenia poszerza polisę dla podróżnych odwołujących wyjazd
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży staje się coraz ważniejsze dla Polaków. Europa…
0 Komentarzy2 Minuty
23 marca 2026
Podlaski Bon Turystyczny rozszedł się w 127 sekund
Pula środków pierwszej tury tegorocznej edycji Podlaskiego Bonu Turystycznego wyczerpała…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Falkensteiner oficjalnie w polskich mediach. Marka zaprezentowała ofertę dziennikarzom w Warszawie
Austriacka marka Falkensteiner Hotels & Residences oficjalnie rozpoczęła budowanie swojej…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Anex Tour nagrodził najlepszych agentów turystycznych
W egipskim Sharm El-Sheikh odbyła się gala Anex Awards Ceremony, w czasie której Anex…
0 Komentarzy3 Minuty










