Rozszerzona wersja aplikacji Travelport Smartpoint już udostępniona

Firma Travelport wprowadziła nową wersję Travelport Smartpoint – aplikacji dla biur podróży. Wprowadzenie najnowszej wersji tej aplikacji, wraz z szeregiem nowych funkcji ułatwiających dokonywanie rezerwacji jest jednocześnie ogólnoświatową premierą zaawansowanego modułu Rich Content and Branding. Nowa wersja zostanie zaprezentowana biurom podróży na całym świecie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Aplikacja Travelport Smartpoint została wprowadzona na rynek z myślą o umożliwieniu biurom podróży przekształcenia sposobu w jaki sprzedają produkty oraz usługi turystyczne swoim klientom. Aplikacja umożliwiła konsultantom sprzedaż szerszej oferty biletów lotniczych, usług hotelowych i wynajmu samochodów, jak również skrócenie czasu przeznaczanego na szkolenia, zwiększenie produktywności, znalezienie nowych źródeł przychodów i zapewnienie lepszej obsługi klienta.

Dzięki integracji przełomowego rozwiązania Rich Content and Branding dla linii lotniczych nowa wersja aplikacji zwiększa możliwości sprzedaży produktów dodatkowych oraz powiązanych, aby zmaksymalizować zyski z jednej transakcji. To zapewnia biurom podróży dostęp do szczegółowych informacji na temat ofert linii lotniczych, również w przystępnej formie graficznej. Treści w rozwiązaniu Rich Content and Branding są wyświetlane w taki sam sposób jak w serwisach internetowych poszczególnych przewoźników, co ułatwia porównywanie ofert oraz sprzedaż produktów i usług.
Najnowsza wersja aplikacji nadal pozwala na korzystanie z funkcji wirtualnych numerów rachunków (ang. virtual account number — VAN), co zapewnia biurom podróży bezpieczne i w pełni zintegrowane dokonywanie płatności, dostępne bezpośrednio w aplikacji Travelport Smartpoint. Dostawcą tego rozwiązania jest firma eNett, w której Travelport posiada większościowy udział.

Jason Clarke, dyrektor zarządzający ds. globalnej sprzedaży w firmie Travelport, powiedział: „Poświęciliśmy sporo czasu na wysłuchanie opinii naszych klientów, którzy wskazywali między innymi na niezaspokojone potrzeby w zakresie rezerwacji podróży, miejsc hotelowych i samochodów oraz płatności za nie. Najnowsza wersja Smartpoint to naprawdę przełomowe rozwiązanie zapewniające zaawansowane możliwości sprzedaży usług lotniczych. W połączeniu z innymi udoskonalonymi funkcjami najnowsza wersja aplikacji ułatwia rezerwowanie podróży oraz zwiększa wydajność i zyski biur podróży. Otrzymujemy niezwykle cenne uwagi dotyczące technologii Smartpoint zarówno od biur podróży, jak i linii lotniczych, co pomaga nam w udoskonalaniu naszej oferty. Wpisuje się to w nasze zaangażowanie na rzecz dostarczania klientom na całym świecie najlepszych treści i narzędzi turystycznych”.