Rozstrzygnięto konkurs NYX Hotels – Art Lives Here

fot. materiały prasowe

Zaproszeni na uroczystość goście mogli zobaczyć dzieła sztuki stworzone przez czterech artystów podczas ich trzytygodniowego pobytu w hotelu. Jury zadecydowało, że praca należąca do francuskiej artystki Laure Catugier będzie tą zwycięską i tym samym zostanie w NYX Hotel Warsaw na stałe.

NYX Hotel Warsaw pod koniec maja zorganizował konkurs dla malarzy, rysowników, rzeźbiarzy i fotografów, w którym nagrodą była trzytygodniowa rezydencja artystyczna w hotelu. NYX udostępnił im również pracownię, aby mogli w niej tworzyć. Najlepsza powstała praca została zakupiona przez organizatora i włączona do kolekcji sztutki hotelu.

Tematem prac dla twórców był: „Artysta inspirowany krajobrazem miejskim”. Przedstawiony został na cztery bardzo odmienne sposoby. Dzieła wykonali wybrani z ponad setki zgłoszeń artyści z różnych stron świata: Rumunii, Francji, Ukrainy i Polski.

Jury konkursu w składzie: Jacek Sosnowski, Paulina Kołodziejczyk, Mariusz Waras, Marta Kołakowska, Marcin Władyka i Iris Barak, było jednogłośne. Zwycięską pracą został ogłoszony kolaż autorstwa Laure Catugier – pochodzącej z Francji artystki, mieszkającej i pracującej w Berlinie.

Laure Cautugier z wykształcenia jest architektką. W swoich pracach operuje geometrycznym językiem modernizmu. Eksploruje tematykę funkcjonalności modernistycznej architektury i przestrzeni miejskich.

Artysta inspirowany krajobrazem miejskim

Mural liczący prawie osiem metrów długości i blisko 2,5 metra wysokości na stałe powiększy kolekcję sztuki NYX Hotel Warsaw. Dzieło będzie zdobiło ścianę na czwartym piętrze hotelu, w przestrzeni, która jest dostępna dla wszystkich gości.

“Rezydencja NYX Hotel Warsaw to pionierski projekt z obszaru artbrandingu w Polsce, który udowadnia, że nowoczesne myślenie o rozwoju marki polega na docieraniu do licznych i bardzo różnorodnych grup odbiorców i wsłuchiwanie się w sygnały od nich płynące. Sukces programu rezydencyjnego potwierdza bardzo wysoka jakość prac, które powstały dzięki artystom” – przekonuje Jacek Sosnowski Kurator Kolekcji Sztuki w NYX hotel Warsaw.

“Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here to niezwykłe doświadczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 3-tygodniowe rezydencje okazała się owocna dla każdego z artystów. Jestem przekonana, że przyszłe lata przyniosą kolejne edycje tego projektu i na stałe wpisze się on w nasze plany marketingowe” – powiedziała Paulina Kołodziejczyk Multi Property Manager.

Konkurs NYX Hotels – Art Lives Here to autorski program rezydencji dla artystów, do pierwszej edycji którego spłynęło ponad 100 zgłoszeń z całej Europy. Do finału zaproszonych zostało czterech rezydentów, którzy mogli spędzić do trzech tygodni w NYX Hotel Warsaw, znajdującego się w samym centrum stolicy. To właśnie ten hotel i widok z okien pracowni artystycznej na 15 piętrze budynku miał wzbudzić inspirację do tworzenia pracy o temacie „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”.

Ogłoszono zwycięzców konkursu NYX Hotel – Art Lives Here