Rozpoczęcie sezonu w Jasnej i w Tatrach Wysokich

archiwum TMR

Największy ośrodek narciarski na Słowacji – Jasna zaprasza już w sobotę 7 grudnia na pierwsze naśnieżone stoki. W Tatrach Wysokich otwarcie sezonu przyniósł Mikołaj – już w piątek 6 grudnia otwarto stoki na Jeziorze Szczyrbskim.

Sezon zimowy w Jasnej rozpoczął się wspaniałą imprezą już w sobotę 30 listopada. Jednak narciarze na radość z pierwszych szaleństw na stoku w nowym sezonie zimowym muszą poczekać do soboty 7 grudnia.

Martin Hloušek, menadżer ds. handlu i marketingu ośrodka Jasna, powiedzaił: „Wygląda na to, że w sobotę zaczynamy! Dzięki ochłodzeniu udało nam się naśnieżyć pierwsze trasy i wreszcie uruchamiamy ośrodek w normalnym trybie. Na narty można się wybrać na trasy Biela Púť (nr 13), Pretekárska (nr 1a Luková- Priehyba) i z Priehyby na Koliesko (2b + 2). Funitel będzie kursował co pół godziny. Kontynuujemy naśnieżanie pozostałych stoków po północnej i południowej stronie ośrodka z założeniem, że już w przyszłym tygodniu powinny być oddane do użytku kolejne trasy.”

Tatry Wysokie już w piątek

Dokładnie w Mikołajki, czyli 6 grudnia 2019, w ośrodku Jezioro Szczyrbskie (Štrbské Pleso) został otwarty sezon narciarski w Tatrach Wysokich.

Lukáš Brodanský, ds. handlu i marketingu ośrodka Tatry Wysokie, skomentował: „Sezon narciarski zaczynamy już w najbliższy piątek 6.12.2019 na trasach Interski, Turistická i Juniorská. W zależności od potrzeb będą kursować wyciągi Mostíky, Interski i Junior. Dla niezmotoryzowanych uruchomimy w weekendy Solisko Expres, który zacznie codziennie wozić narciarzy prawdopodobnie od 20 grudnia.”

Na Jeziorze Szczyrbskim naśnieżane są stoki SOLISKO i FURKOTA.

Na przyszły tydzień, w sobotę 14 grudnia planowane jest otwarcie ośrodka Tatrzańska Łomnica – SKI EXCLUSIVE OPENING odbędzie się pod znakiem nie tylko wyśmienitego szusowania na stokach, ale także nietradycyjnego spotkania z aniołami i demonami.