Rosjanie wrócą do Kairu, do Hurhgady – jeszcze nie

archiwum Lotniska w Kairze

Zainstalowanie najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa w Terminalu 2. na lotnisku w Hurghadzie pozwoli portowi przyjąć samoloty z Rosji już w styczniu – tak twierdzili wg. gazety Al-Masry Al-Youm, przedstawiciele egipskiego rządu. Rosjanie na razie nie podjęli decyzji o terminie powroyu nad Morze Czerwone.

W ubiegły piątek Egipr i Rosja podpisały umowę o wznowieniu lotów pasażerskich z Rosji do Kairu. Ma to nastąpić w pierwszych dniach lutego 2018 roku.

Przy tej okazji Maksym Sokołow, minister transportu Rosji, powiedział, że nie podjęto jeszcze decyzji o wznowieniu lotów rosyjskich do Hurghady i Aharm El Sheik, gdzie – jak powiedział – „potrzeba jest jeszcze wiele pracy.”
Przypomnijmy, że władze lotniska w Hurghadzie przeniosły obsługę wszystkich lotów z Terminalu 2. Do nowo wyremontowanego Terminalu 1.

Po zamachu bombowym na samolot rosyjski na Synaju w październiku 2015 roku, z Egipu wycofali się nie tylko turyści rosyjscy, ale i Brytyjczycy. Kosztowało to egipski sektor turystyczny ok 4 mln funtów dziennie strat. Turystyka przynosi do gospodarki Egiptu 11,5 proc. W 2014 roku w Egipcie odnotowano ok. 3,16 mln turystów z Rosji.