Rosja – turyści polecą do Turcji zamiast do Egiptu

materiały prasowe

Praktycznie wszyscy rosyjscy turyści, którzy wcześniej kupili wycieczki do Egiptu na najbliższe tygodnie, zgodzili się w zamian polecieć do Turcji.

Po decyzji rządu rosyjskiego o zawieszeniu wszystkich lotów do Egiptu (do czasy wyjaśnienia przyczyn katastrofy, która wydarzyła się w ubiegłą sobotę), dziesiątkom turystów groziła utrata wakacji.

Irina Tyurina, rzeczniczka Rosyjskiej Unii Przemysłu Turystycznego (RUTI), powiedziała agencji Interfax: “Wszystkie najbliższe grupy, które powinny normalnie lecieć do Egiptu zostały skierowane do Antalyi w Turcji. Praktycznie wszyscy turyści zgodzili się na tę zamianę.”

Główni touroperatorzy działający na rynku rosyjskim, tacy, jak: Pegas Touristik i Coral Travel zaoferowali ten kierunek. Na Riwierze Tureckiej wciąż panują świetne warunki pogodowe. W najbliższych tygodniach turyści będą mogli również polecieć na Cypr.
Jednocześnie trwa sprowadzanie rosyjskich turystów wypoczywających nad Morzem Czerwonym do kraju. Czekało na to ok. 70 tysięcy Rosjan, udało się do tej pory sprowadzić kilkanaście tysięcy z nich.
Przypomnijmy, że na razie polski MSZ nie zareagował nerwowo na katastrofę Airnusa nad Synajem. Minister Grzegorz Schetyna powiedział: “Ministerstwo kontroluje sytuację. Na razie nic się takiego nie dzieje, jeżeli będziemy mieli jakiś sygnał, będziemy państwa informować, na razie wszystko jest w porządku.”
W tym roku MSZ wielokrotnie był krytykowany za wydawanie zbyt ostrych komunikatów bez konsultacji z rządami innych krajów i tym samym wprowadzanie paniki w mediach (nie zajmujących się na co dzień turystyką) i wśród klientów biur podróży.

Irina Tyurina,