Robert Andrzejczyk odchodzi z LOT-u. Zostaje dyrektorem Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku

Robert Andrzejczyk/ fot. materiały prasowe

Robert Andrzejczyk, dyrektor Biura Sprzedaży w PLL LOT, odchodzi ze stanowiska. Od poniedziałku obejmie funkcję Dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Przypomnijmy, że Robert Andrzejczyk był przez ponad trzy lata (od 2016 roku) prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Został odwołany 14 października 2020 roku przez ministra rozwoju, pracy i technologii, Jarosława Gowina.
6 stycznia 2021 Andrzejczyk objął stanowisko dyrektora biura sprzedaży i dystrybucji PLL LOT.

Jak się dowiedzieliśmy, LOT nie będzie prowadził rekrutacji na stanowisko Dyrektora Biura Sprzedaży.

Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT, powiedział: „Dziękuję Robertowi za pracę dla LOTU; kierował Biurem Sprzedaży w szczególnie trudnym czasie kolejnej fali COVID-19 i aktywnie uczestniczył w popandemicznej odbudowie ruchu, w tym w szczególności ruchu turystycznego, będącego obecnie przedmiotem szczególnej uwagi LOTU.
Życzę Robertowi wielu sukcesów na dalszej drodze zawodowej.

Cyfrowa transformacja, która ma teraz miejsce w związku z realizacją nowej umowy dystrybucyjnej i IT z firmą Amadeus, wymaga szczególnego zaangażowania sił sprzedażowych i kierownictwa LOTU. Wspólnie ze środowiskiem agencyjnym będziemy w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy wdrażać technologię NDC; zmiany technologiczne umożliwią personalizowanie oferty, co tworzy nowe możliwości dla naszych partnerów agencyjnych. Dlatego formalnie osobiście przejmuję kontakty z kluczowymi partnerami LOTU. Bieżącą pracą Biura Sprzedaży kieruje Tomasz Penczek, dyrektor Obszaru Przychodów, wspierany przez kierownictwo Biura.”

Były prezes POT, Robert Andrzejczyk odpowiedzialny za sprzedaż globalną w PLL LOT