Rekordowa liczba noclegów Polaków w Dreźnie

Drezno i Kraina Łaby odbudowują turystykę do poziomu sprzed pandemii. Polacy stanowią największą grupę spośród odwiedzających.
Drezno i Kraina Łaby w 2023 r. po raz kolejny udowodniła swą wysoką atrakcyjność zarówno dla turystów prywatnych jak i biznesowych. Z łączną liczbą noclegów 5,5 mln wskaźnik odbudowy ruchu turystycznego osiągnął 91 proc. w porównaniu do rekordowego jak dotychczas roku 2019.
„Podróżowanie znów sprawia przyjemność i wspólnie udało nam się sprawić, iż wiele osób z kraju i zagranicy umieściło Drezno i Krainę Łaby na mapie swych wyjazdowych planów – powiedziała Annekatrin Klepsch, burmistrz Drezna, odpowiedzialna za sprawy kultury, nauki i turystyki.”
W porównaniu z rokiem ubiegłym region odnotował wzrost zarówno w liczbie noclegów, jak i przyjazdów średnio w podobnej wysokości 15 proc. Dla samego miasta Drezna wskaźnik odbudowy ruchu turystycznego w porównaniu do roku 2019 wyniósł w odniesieniu do liczby noclegów nawet 94 proc. Miasto jest głównym motorem wzrostu dla całego regionu.
Polska przekracza pułap 100 tys. noclegów w ciągu roku
Polska pozostaje liderem wśród zagranicznych rynków, a z wynikiem 114 192 noclegów w 2023 r. jako pierwszy w historii Drezna i Krainy Łaby rynek zagraniczny przekroczyła pułap 100 tys. noclegów w ciągu jednego roku. Na kolejnych miejscach uplasowały się USA (74 tys.), Austria (71 tys) i Szwajcaria (70 tys.). 83 proc. wszystkich noclegów rezerwują goście z Niemiec.
„Rynek krajowy jest generalnie dla Drezna największym rynkiem źródłowym – wyjaśnia Corinne Miseer, dyrektor zarządzająca Dresden Marketing GmbH (DMG) – największy potencjał rozwoju dostrzegamy jednak w rynkach zagranicznych i w 2023 roku świetnie to wykorzystaliśmy. Nasze najważniejsze zagraniczne rynki źródłowe rosły w porównaniu do 2022 roku, jak Polska o 32 proc. czy Szwajcaria o 36 proc.”
Drezno i Kraina Łaby „go TikTok”
Drezno i Kraina Łaby są atrakcyjne dla różnych grup docelowych. Celem dotarcia do nich, DMG rozszerza swoją obecność w przestrzeni cyfrowej. Od niedawna można na platformie TikTok śledzić kanał @VisitDresdenElbland. Kanał uzupełnia dotychczasową aktywność DMG w mediach społęcznościowych na Facebooku, Instagramie i YouTube oraz pozostałe kanały online jak główna strona internetowa oraz
cyfrowy magazyn „Dresden Magazin” .
POWIĄZANE WPISY
17 marca 2025
Chorwacja zaprasza do Dubrownika
Chorwacja zaprasza do zwiedzenia Dubrownika i okolic. W sezonie mamy tam bezpośrednie…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2025
Stabilny wzrost turystyki w Austrii
Pozytywny rok 2024 w austriackiej turystyce. Dane przekazane przez Austria Tourism…
0 Komentarzy3 Minuty
14 marca 2025
Poznaj nieznane Niemcy Północne
Północne Niemcy są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. W ubiegłym roku…
0 Komentarzy2 Minuty
13 marca 2025
Katarzyna Turosieńska nową rzeczniczką prasową Polskiej Izby Turystyki
Polska Izba Turystyki powołała Katarzynę Turosieńską na stanowisko rzeczniczki prasowej.…
0 Komentarzy3 Minuty
13 marca 2025
Rekordowy rok polskich turystów w Szwajcarii
Drugi rok z rzędu polscy turyści w Szwajcarii przekroczyli liczbę 200 tys. noclegów. W…
0 Komentarzy3 Minuty
10 marca 2025
Rekordowa liczba Polaków w Indonezji
Polscy turyści polubili Indonezję. W ubiegłym roku kraj 17 tys. wysp odwiedziła rekordowa…
0 Komentarzy2 Minuty
7 marca 2025
Polacy pokochali Emilię-Romanię
Polscy turyści na trzecim miejscu wśród turystów zagranicznych we włoskim regionie Emilia…
0 Komentarzy4 Minuty
7 marca 2025
Strelicje na klifach, czyli z Itaką na Maderę
Touroperator na Maderę wysyła klientów od 2007 roku. Dzięki doświadczeniu i długoletniej…
0 Komentarzy12 Minuty
5 marca 2025
Grupa Arche rozpoczyna rewitalizację Dworu Bojarów w Otwocku
W podwarszawskim Otwocku ruszyła rewitalizacja Dworu Bojarów. Dawniej mieścił się tam,…
0 Komentarzy4 Minuty